Rośnie liczba pasażerów korzystający z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce

i

Autor: Materiały prasowe/ Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka

Rośnie liczba pasażerów korzystający z lotniska w Jasionce

2022-05-13 15:55

Jak wynika z danych Portu Lotniczego Rzeszów- Jasionka- tylko w kwietniu z podniebnych rejsów skorzystało blisko 49 tysięcy podróżnych, co stanowi ponad 80% ruchu pasażerskiego, odnotowanego w rekordowym dla branży roku 2019.

Port Lotniczy Rzeszów Jasionka od początku roku obsłużył już blisko 140 tysięcy pasażerów, w kwietniu zaś z oferty podniebnych rejsów skorzystało blisko 49 tysięcy osób. Jak wyliczają pracownicy lotniska - to ponad 80% ruchu pasażerskiego, odnotowanego w rekordowym dla branży roku 2019. Zarząd prognozuje, że taki taki trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, a jego szczyt przypadnie oczywiście na wakacje. Przypomnijmy, w sezonie urlopowym lotnisko będzie obsługiwać 23 trasy do 12 różnych krajów. Wśród tych są m.in. typowe destynacje wakacyjne, jak: Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja i Włochy. Część z nich dostępna jest w formie lotów czarterowych, część – regularnych połączeń.

- Wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazło się nasze lotnisko w związku z sytuacją za wschodnią granicą nie przeszkodziło nam w przygotowaniu atrakcyjnej oferty na sezon letni. Nowością w siatce połączeń zagranicznych jest trasa do Wenecji, zaś do krajowych destynacji obok Warszawy i Gdańska dołączył port Olsztyn-Mazury – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie

Dokąd jeszcze polecimy z Jasionki?

Wśród pasażerów podkarpackiego lotniska dużym zainteresowaniem cieszą się też loty za ocean, na trasie Rzeszów-Newark, realizowane przez narodowego przewoźnika. Oprócz tego, podróżni skorzystać mogą też z propozycji lotów oferowanych przez Ryanaira (Londyn Stansted, Londyn Luton, Manchester, Bristol, East Midlands i Dublin) oraz węgierskie linie Wizzair (Oslo, Eindhoven, Londyn Luton). Codziennie z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka polecieć można też do stolicy - w sezonie letnim zaś, częstotliwość lotów zwiększy się aż do 5 dziennie.