Rzeszowskie KultURalia 2022. Znamy pierwsze gwiazdy!

i

Autor: Pixabay

Rzeszowskie KultURalia 2022. Znamy pierwsze gwiazdy!

2022-05-12 15:17

Wielkie święto studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się już po raz dziesiąty. Wydarzenia towarzyszące ruszą jeszcze pod koniec maja, a główna impreza rozbrzmi w mieście od 9 do 11 czerwca. Jednym z head linerów został Smolasty. Kto zagra dla studentów oprócz niego?

W tym roku na studenckiej scenie zagra Smolasty, czyli jeden z najgłośniejszych raperów i producentów muzycznych w kraju. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in.: Ewa Farna, Kaz Bałagane, Otsochodzi, Białas, MIYO, Robert Gawliński, Malik Montana, ReTo, Chada, PlanBe, Young Multi, Mr. Polska, Oliwka Brazil czy Frosti Regge. Jednym z jego większych przebojów jest nagrany z Oliwką Brazil „Oh Daddy". Inne znane utwory Smolastego to „Duże Oczy”, „Uzależniony”, „Tusz”, „Pełnia” czy „Fiesta” Deemza. Raper zadebiutował mikstejpem „Mr Hennessy” w 2016 roku.

Wywiad z Krystianem Ochmanem na chwile przed jego eurowizyjnym występem

Kto jeszcze?

Pozostałymi artystami, których poznaliśmy już wcześniej jest m.in. hevy-metalowy Nocny Kochanek. Charakterystyczne teksty grupy zawierają specyficzny humor. Bazują często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji. Heavy-metalowa grupa opowiada o polskiej subkulturze metalowej z ogromnym dystansem.

Na KultURaliowej scenie wystąpi także Marie. To piosenkarka i tekściarka, dziewczyna z gitarą, tworząca sugar-pop. Marie pierwsze autorskie utwory opublikowała na swoim kanale na YouTube na początku 2018 roku. Jej premierowy minialbum „Candybar” ukazał się w czerwcu 2020 roku.