Autorstwa Leonardo da Vinci - Online Zdjęcie wykonano 23 lipca 2013, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50410532

i

Autor: Leonardo da Vinci - Online/Zdjęcie wykonano 23 lipca 2013, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org

Ciekawostki

Przepowiednia da Vinci. Badaczka odkryła na obrazie datę końca ludzkości

2024-04-13 13:59

Poznaliśmy nową datę końca świata? Jak się okazuje, Leonardo da Vinci, wielki artysta, twórca i uczony mógł ukryć ją w swoim obrazie. O tym przekonana jest Sabrina Sforza Galitzia, watykańska badaczka, która termin końca naszej ludzkości zauważyła we fresku na obrazie „Ostatnia Wieczerza”. Jak twierdzi, jest to prawdziwy kod da Vinci.

Spis treści

  1. Nowa data końca ludzkości ukryta na obrazie Leonarda da Vinci?
  2. Watykańska badaczka: To prawdziwy kod da Vinci. Padła data końca świata! 
  3. Czy kod da Vinci istnieje naprawdę?

Nowa data końca ludzkości ukryta na obrazie Leonarda da Vinci?

Watykańska badaczka, Sabrina Sgorza Galitzia na nietypową zagadkę ukrytą na fresku Leonarda da Vinci w obrazie „Ostatnia Wieczerza” natrafiła jeszcze w 2010 roku. Kobieta przekazała, że udało jej się rozszyfrować matematyczno-astrologiczną łamigłówkę, którą da Vinci ukrył w swoim dziele. Badaczka przebadała część dzieła, a dokładnie przestrzeń tzw. lunety, która skupia się na mniejszym, wciętym sklepieniu znajdującym się pośrodku „Ostatniej Wieczerzy”. To tam ukryta ma być data końca ludzkości jaką znamy.

CZYTAJ TAKŻE: Co skrywa Jezioro Tarnobrzeskie? Latem zaroi się tam od mieszkańców

Watykańska badaczka: To prawdziwy kod da Vinci. Padła data końca świata! 

Sabrina Sforza Galitzia twierdzi, że poznała prawdziwy kod da Vinci, dzięki temu jest w posiadaniu konkretnej daty, kiedy znana nam ludzkość przestanie istnieć. Koniec naszego świata ma rozpocząć się dokładnie 21 marca 4006 roku i zakończyć ma się 1 listopada 4006 roku, czyli potrwa zaledwie kilka miesięcy.

Istnieje kod da Vinci, po prostu nie jest to ten, który spopularyzował Dan Brown - mówiła Sabrina Sforza Galitzia, odwołując się do powieści „Kod da Vinci”.

Czy kod da Vinci istnieje naprawdę?

Amerykański portal IFL Science, która w ostatnim czasie przypomniał o nowej dacie końca świata zaznacza, że w ostatnich latach swojej działalności Leonardo da Vinci coraz szerzej ukazywał światu swoje ogromne zainteresowania apokaliptycznymi wizjami świata, co można zauważyć po niektórych jego szkicach.

IFL Science podkreśla równocześnie, że najbardziej wiarygodne są tezy głoszone przez Martina Claytona, który określił dzieła Leonarda da Vinci jako „pokazujące świadomość da Vinci, co do efemerycznej natury ludzkości i że ostatecznie wszystko zostanie zniszczone”.

ZOBACZ: Duchy zamku w Łańcucie. Straszą tam aż trzy zjawy!

Słynny "polski hydraulik" jest dziś modelem plus size. Co wiadomo o Piotrze Adamskim?
Listen on Spreaker.