szkwał podczas regat

i

Autor: Bieszczadzkie WOPR/Facebook.com

niebezpieczna pogoda

Podkarpackie. Szkwał podczas regat! Wywrócone jachty, żeglarze w wodzie. Do akcji wkroczyli ratownicy WOPR

2024-06-23 8:37

Dziewięć jachtów zostało wywróconych podczas regat na Jeziorze Solińskim w sobotę, 22 czerwca. Kilkanaście osób znalazło się w wodzie, interweniować musieli ratownicy WOPR.

W sobotę, przez Podkarpacie przeszły gwałtowne burze i nawałnice. Na Jeziorze Solińskim, szkwał przeszkodził w odbywających się tam regatach o Puchar Soliny.

- Silny wiatr (osiągający 6 stopni w skali Beauforta) wywrócił 9 jachtów (w tym 4 kabinowe) - informuje Bieszczadzkie WOPR. - Kilkanaście osób podjęliśmy z wody. Jedna z nich wymagała opieki lekarskiej. Karetką wodną została przetransportowana do Bazy Centralnej BWOPR – a stąd ambulansem do szpitala.

Jak informowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, do sobotniego wieczora zgłoszonych zostało przeszło 460 interwencji związanych przechodzącymi nad regionem nawałnicami. Poza poszkodowanym żeglarzem, do szpitala trafiła jeszcze jedna osoba - mężczyzna, który prawdopodobnie w czasie zabezpieczania dobytku został uderzony belką, ale nie doznał poważniejszych obrażeń.

ZOBACZ TEŻ: Strefa kibica Europejskiego Stadionu Kultury 2024

"Myślałam, że to koniec świata" - przez gminę Wilków przeszła groźna nawałnica