Podkarpackie: Policja wyjaśnia bójkę mieszkańców Mielca z Romami [WIDEO]

i

Autor: Streamable/screenshot

Podkarpackie: Policja wyjaśnia bójkę mieszkańców Mielca z Romami [WIDEO]

2021-06-29 16:22

Policja wyjaśnia bójkę mieszkańców Mielca z Romami! Doszło do nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym? Polaków na ul. Miasteczko Młodego Robotnika, na którym mieszkają osoby narodowości romskiej, miała przyprowadzić 35-letnia kobieta. Została zatrzymana przez policję. W sieci pojawiło się nagranie z incydentu.

"Nadal trwają czynności policyjne z zatrzymaną w poniedziałek 35-letnią kobietą. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania" – powiedziała we wtorek PAP oficer prasowy mieleckiej policji Urszula Chmura. W niedzielę na ul. Miasteczko Młodego Robotnika dwie skonfliktowane grupy Polaków i Romów dążyły do konfrontacji. Szybka reakcja policji sprawiła, że sytuację udało się opanować. Nikt też nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze legitymowali osoby, które mogły uczestniczyć w tym zajściu. Policjanci gromadzą materiał dowodowy, zabezpieczają nagrania, docierają do świadków. Jak ustalili policjanci, podłożem konfliktu jest pobicie ciała 16-letniego chłopca, przez 15-latka narodowości romskiej. Do zdarzenia doszło na początku czerwca. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

Postępowanie ma wyjaśnić, czy doszło do nawoływania do nienawiści

Trwające postępowanie ma wyjaśnić, czy doszło do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Do zdarzenia odniosło się Stowarzyszenia Romów w Polsce, które w poniedziałek wydało w tej sprawie oświadczenie. Stowarzyszenie napisało: stanowczo potępia wszelkie akty przemocy słownej i fizycznej.

"Zwracamy uwagę, że konflikty powinny być rozstrzygane na drodze prawnej przy udziale wszystkich służb działających w ramach polskiego systemu prawnego. Od wymierza sprawiedliwości są policja i sądy. W żadnym przypadku nie powinno brać się spraw w swoje ręce. Wszyscy obywatele Polski są wobec prawa równi i w równy sposób muszą go przestrzegać" – napisano w oświadczeniu.

Zdaniem stowarzyszenia, "szybka reakcja policji spowodowała, że konflikt nie przybrał na sile i nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń"

Sosnowo: Brali ślub. Ich dom wyleciał w powietrze

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa