Pożar

Płonie market budowlany w Krośnie. Na miejscu pracuje ponad setka strażaków

2024-07-11 15:16

Około godziny 10.00 strażacy zostali wezwani do pożaru marketu budowlanego przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Aktualnie po kilku godzinach walki z ogniem na miejscu pracuje blisko 130 strażaków z kilku powiatów. Na miejsce dysponowani są kolejni. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane.

Płonie market budowlany w Krośnie

Trwa gaszenie marketu budowlanego w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej. Informacje o pożarze strażacy otrzymali przed godziną 10.00. Przed przyjazdem strażaków z budynku ewakuowało się 20 klientów i 20 pracowników. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane.

Na miejscu są obecnie 34 zastępy Straży Pożarnej. Blisko 130 strażaków z powiatu krośnieńskiego, jasielskiego, sanockiego, leżajskiego, przeworskiego i rzeszowskiego. Do pomocy dysponowane są następne jednostki z województwa – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

Gaszenie utrudnia bardzo wysoka temperatura i ogromne zadymienie. Mobilne laboratorium chemiczne z leżajskiej KPP PSP nie stwierdza zanieczyszczenia powietrza w okolicy pożaru. Na miejscu jest grupa operacyjna z podkarpackim komendantem wojewódzkim PSP. Gaszenie pożaru może potrwać jeszcze przez kilka najbliższych godzin.

Świadkowie uratowali niemowlę z rozgrzanego auta