Lato 2024

Mieszkańcy Rzeszowa korzystają ze słońca. Upały nie odpuszczają

2024-07-10 14:21

Lipiec zafundował nam naprawdę wysokie temperatury. Upały nie odpuszczają, a prognozy mówią, że ma być jeszcze cieplej. Niektórzy lubią takie tropiki, a inni szukają jak najskuteczniejszych metod na ochłodę. Sprawdziliśmy, jak upalne dni spędzają mieszkańcy Rzeszowa.

Mieszkańcy Rzeszowa korzystają ze słońca. Jest gorąco, a będzie jeszcze cieplej

Jest naprawdę gorąco. To chyba przyzna każdy. Temperatury powyżej 35 stopni Celsjusza to wręcz  tropikalna aura. Zapewne wśród was znajdą się entuzjaści takiej pogody, ale domyślamy się także, że nie brakuje i takich, którzy woleliby aby było nieco zimniej. Tak czy inaczej, lato trwa i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało odpuścić. Każdy na swój sposób spędza gorące dni i każdy ma swoje sposoby na ochłodę. 

Sprawdziliśmy, jak upalny lipiec spędzają mieszkańcy Rzeszowa. Odwiedziliśmy żwirownie. Mimo środku tygodnia i wczesnej pory, ludzi nie brakowało. Jest gorąco nawet w cieniu. Trzeba dużo pić i chować się przed tym palącym słońcem, nawet na chwilę - mówi nam mieszkanka Rzeszowa, która przysiadła na ławce w cieniu drzew. 

Nie brakuje także tych, którzy są zachwyceni aktualną pogodą. Uwielbiam upały. Cały rok czekam na te dni i jestem naprawdę zachwycona. Można spędzić miło czas nad wodą, można się opalić. Idealnie trafiłam z urlopem - słyszymy od rzeszowianki spotkanej na żwirowni. Jest lato, jest gorąco. Trzeba korzystać ze słońca - mówi nam młody mieszkaniec Rzeszowa, który także spędza czas na żwirowni. 

Byliście już w tym roku na żwirowni? A może wybraliście inne miejsca na spędzanie letnich dni? Koniecznie zobaczcie naszą galerię. Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Rzeszowa spędzają lato. 

Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?