Badania w 25 miejscach
Na terenie Podkarpacia badanie można obecnie wykonać w 25 miejscach, zlokalizowanych na ogół przy szpitalach, izbach przyjęć bądź większych placówkach. Ponadto w najbliższych dniach rozpoczyna pracę dodatkowy punkt w Nisku, a w planach są jeszcze dwa kolejne miasta.
Pierwsze z nich otwierają się o godzinie 7.00 rano, ostatnie przyjmują pacjentów aż do godziny 19.00.
Wybór zależy od pacjenta
Wybór konkretnego punktu należy wyłącznie do pacjenta i nie musi on ograniczać się do naszego województwa. Zatem osoby, którym łatwiej udać się do Małopolski, województwa świętokrzyskiego czy lubelskiego, mogę bez żadnych problemów wykonać badanie w dowolnym punkcie w kraju.
Skierowanie na badanie jest wystawiane w systemie elektronicznym bez papierowych druków, a pacjent powinien mieć przy sobie wyłącznie dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty).
Dzięki takiemu rozwiązaniu, skierowanie nie zostanie zgubione czy zniszczone, a ponadto każdy punkt pobrań ma dostęp do naszego skierowania natychmiast po jego wprowadzeniu przez lekarza.
Wykaz punktów
Warto również pamiętać, że lekarz rodzinny ma od dłuższego czasu możliwość skierowania swojego pacjenta na takie badanie, jeśli po przeprowadzonym badaniu w gabinecie bądź wywiadzie telefonicznym (teleporada) stwierdzi taką konieczność.
Wykaz punktów pobrań jest ciągle aktualizowany i umieszczany na stronie pacjent.gov.pl w zakładce „Znajdź mobilny punkt pobrań” oraz na stronie Podkarpackiego Oddziału NFZ nfz-rzeszow.pl u góry strony na pomarańczowym pasku ważnych wiadomości. Taką samą informację można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną i czynną całą dobę oraz 7 dni w tygodni Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590. Na tych stronach internetowych poza wykazem wszystkich punktów w Polsce, jest również mapa, dokładny adres i numer telefonu, pod który warto wcześniej zadzwonić umawiając się wstępnie na badanie.