Straż Leśna:  Stanowiły śmiertelne zagrożenie dla zwierząt! Ktoś wyrzucił kilkanaście kilogramów serków w lesie!

i

Autor: Facebook.com/ Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

"Niezwykle śmierdzące" znalezisko w lesie! Stanowiły śmiertelne zagrożenie dla zwierząt! [AKTUALIZACJA]

2021-07-26 14:05

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne opublikowało na swoim Facebooka posta o nietypowym znalezisku. Mundurowi natrafili w sobotę na kilkanaście kilogramów serków. Szukają teraz właściciela porzuconego nabiału, do tego celu wykorzystają też fotopułapkę. Jak możemy przeczytać w poście: sery stwarzały śmiertelne zagrożenie dla zwierząt!

(...)W sobotę (24.07) Strażnicy Leśni dokonali niecodziennego odkrycia. Otóż na terenie leśnictwa Orelec stwierdzili wyrzucone kilkanaście kilogramów serków i serów przypominających "oscypki". Choć bardziej niż niecodzienne, pasuje tu określenie- niezwykle śmierdzące – napisali na swoim fanpage’u pracownicy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Leśnicy zadali pytanie: Czy jeśli posieję serki przypominające "oscypki", to wyrosną nam małe baranki?

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Turyści zostawili po sobie śmieci. „Koszy nie ma i nie będzie”

Serki stanowiły śmiertelne zagrożenie dla zwierząt

Mundurowi szukają teraz właściciela porzuconego nabiału, do tego celu wykorzystają tez fotopułapkę. Przypominają też kontakt do siebie i zapraszają właściciela serów w celu wyjaśnienia całej sprawy. Podkreślają również, że wyrzucone produkty, stanowiły śmiertelne zagrożenie dla zwierząt. Zwabione szeroko roznoszącym się aromatem, mogły trafić do porzuconych opadów i posilić się szkodliwymi dla nich substancjami. Dla niektórych zwierząt solone i zawierające rozmaite wzmacniacze smaku sery, mogą stanowić wręcz śmiertelne niebezpieczeństwo.

Strażnicy zwracają się więc z apelem do odwiedzających las o dbanie o wspólne dobro czyli o las i jego mieszkańców. Leśnicy odpowiedzieli również na zadane przez siebie pytanie:  Nie, nie wyrosną małe baranki, tylko coś dużo większego... Dodali także, że znalezisko nie miało nic wspólnego z znakomitymi oscypkami produkowanymi na Podhalu. 

AKTUALIZACJA 14.00

- Na szczęście sprawcy „wrócił rozum” i uprzątnął odpady, więc prowadzenie sprawy stało się bezprzedmiotowe. Trzeba jednak o tym mówić, bo świadomość ekologiczna wciąż pozostawia sporo do życzenia - mówi Maciej Szpiech, nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne nadleśniczy Szpiech. – Dziękuję wszystkim osobom, które w tej sprawie wykazały się dużą wrażliwością.

Festiwal TRANS/MISJE i "nie" wysokim krawężnikom- tak zapowiada się lipcowa Masa Krytyczna w Rzeszowie

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?