Nieznana awaria systemu kontroli lotów. Są ograniczenia w ruchu lotniczym

i

Autor: Fot. Pixabay.com zdjęcie ilustrujące

Wydarzenia

Nieznana awaria systemu kontroli lotów. Są ograniczenia w ruchu lotniczym

2023-08-28 14:36

W poniedziałek ruch lotniczy nad Wielką Brytanią został sparaliżowany. - Ruch lotniczy został ograniczony z powodu bliżej niesprecyzowanego problemu technicznego - przekazało krajowe centrum kontroli lotów NATS.

Nieznana awaria systemu kontroli lotów

"Obecnie doświadczamy problemu technicznego i zastosowaliśmy ograniczenia w przepływie ruchu, aby zachować bezpieczeństwo. Inżynierowie pracują nad znalezieniem i usunięciem usterki. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować" - napisano w oświadczeniu NATS. Nie podano żadnych informacji, co mogło spowodować awarię ani jak długo może potrwać jej usuwanie.

CZYTAJ TAKŻE: Dramat tysięcy turystów na Majorce. Nie mogą wrócić do domów

„Awarii systemów komputerowych w całej sieci kontroli ruchu”

Wcześniej szkocka regionalna linia lotnicza Loganair przekazała na platformie X (dawniej znanej jako Twitter), że doszło do awarii systemów komputerowych w całej sieci kontroli ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii.

Dziś rano doszło do awarii systemów komputerowych kontroli ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii. Chociaż mamy nadzieję, że będziemy w stanie obsługiwać większość lotów wewnątrz Szkocji w oparciu o lokalną koordynację i przy minimalnych zakłóceniach, loty z północy na południe i loty międzynarodowe mogą być opóźnione - poinformowała linia Loganair.

Brytyjskie media podają, że pasażerowie niektórych lotów do Wielkiej Brytanii zostali poinformowani, że sieć kontroli ruchu lotniczego nie działa, a ich loty będą opóźnione.

ZOBACZ: Kierowco, wiesz jak zachować się podczas burzy? Oto 10 rad

Tramwajarze znów zamknęli Rondo Żaba. Duże utrudnienia dla pasażerów