Rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału SG ppor. Piotr Zakielarz, przekazał, że działania przeprowadzone były na targowisku miejskim w Rzeszowie przy ul. Dworaka. - Celem naszych działań było ujawnienie osób odpowiedzialnych za proceder oznaczania oraz wprowadzenia do obrotu nielegalnych ubrań i butów oznaczonych znakami znanych marek – dodał. Rzecznik zaznaczył, że wstępne rozpoznanie przeprowadzili funkcjonariusze SG, którzy wytypowali podejrzane punkty handlowe.
Na targu przy ul. Dworaka zatrzymano prawie tysiąc podróbek!
W sumie w czasie kontroli ujawniono podrobione buty, odzież oraz torebki i drobną galanterię, łącznie 961 sztuk. W sprawie zatrzymano 25-letniego obywatela Polski oraz 32-letnią Bułgarkę, oboje mieszkają w Radomiu. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nadkom. Adam Szeląg, policjanci zabezpieczyli podrobiony towar, a osoby nim handlujące przesłuchali - na razie w charakterze świadków.
- Funkcjonariusze skontaktowali się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów, od których przyjęli wnioski o ściganie oraz wszczęli postępowanie przygotowawcze – dodał.
We wspólnej kontroli udział wzięli funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz przedstawiciele Referatu Mobilnego KAS w Rzeszowie. Jak powiedziała PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, wspólne, skoordynowane działania funkcjonariuszy KAS, SG i policji pozwalają na bardziej skuteczną walkę z podrobionymi znakami towarowymi firm, których ochrona została zarejestrowana na terytorium UE.
Chabowska przypomniała, że za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do dwóch lat.