RZESZÓW: Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie montują bandy ochronne dla żużlowców

i

Autor: pixabay

Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie montują bandy ochronne dla żużlowców. Warte ok. milion złotych

2021-05-26 13:21

Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie kolejne zmiany. Tym razem montowane są dmuchane bandy. Te mają chronić żużlowców w czasie upadku. Nowe bandy mają zostać zamontowane w przeciągu kilku najbliższych dni, tak, aby pierwszy mecz żużlowy na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie mógł się odbyć już 5 czerwca. Dwie bandy warte są łącznie około milion złotych!

Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie szykowane są kolejne udoskonalenia. Tym razem chodzi o montaż dmuchanych band, które będą chronić żużlowców w czasie upadku. Nowe bandy mają zostać zamontowane w przeciągu kilku najbliższych dni.  Jeżeli tak się stanie, to pierwszy mecz żużlowców będzie rozegrany 5 czerwca.

CZYTAJ TAKŻE: Są pieniądze w budżecie, teraz czas na rozbudowę ulicy Spacerowej

Bandy warte ok. milion złotych!

- Takie bandy są dwie. Pierwsza to bada absorbująca energie kinetyczną. Druga to banda dmuchana. Jesteśmy już po przetargu na zakup i montaż tych band. Jedna kosztuje ponad 600 tys. złotych. Druga nieco ponad 320 tys. złotych - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Oprócz band na torze żużlowym powstaje także nowa nawierzchnia. Dosypywany jest materiał, tak, aby tor był gotowy na nowy sezon.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki