Na Pokarpaciu przybędzie nowych żłobków. To wsparcie w ramach programu "Maluch +"

2020-07-15 16:50 af

Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart podsumowała tegoroczną edycję rządowego programu "Maluch plus". W sześciu gminach, które po raz pierwszy skorzystają z programu – mowa o gminie Gorzyce, Lesko, Łańcut, Markowa i Przecław – w nich powstanie łącznie siedem nowych żłobków. Z kolei w 12 innych gminach, które w poprzedniej edycji skorzystały z pomocy programu Maluch Plus, powstanie 13 nowych żłobków.

- Łącznie jednostki samorządu terytorialnego z programu "Maluch Plus" utworzą nowych 565 miejsc do opieki nad dziećmi - mówi Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

O utworzenie nowych żłobków mogły się starać także prywatne placówki, stowarzyszenia, fukdacje. Dzięki temu na Podkarpaciu powstanie 12 kolejnych nowych żłobków, gdzie łącznie będzie mogło przebywać 370 dzieci.

- Kolejne moduły z programu "Maluch Plus" wiążą się z wsparciem finansowym już istniejących miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech, czyli zapewnienie funkcjonowania dla 67 żłobków utworzonych w poprzednich edycjach programu w 46 gminach za kwotę 3,7 mln złotych. Będzie to 225 miejsc żłobkowych, które będzie przez państwo dofinansowane. Wreszcie dofinansowanie niepublicznych instytucji, które tworzą 106 żłobków za łączną kwotę 4,2 mln złotych - mówi wojewoda podkarpacki.

Na realizację tegorocznej edycji rządowego programu "Maluch Plus" zostanie przekazanych prawie 24 mln złotych. Pieniądze te pochodzą z rezerwy celowej i Funduszu Pracy.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.