Są to wyprawy przygotowane specjalnie dla rodzin, osób aktywnych sportowo, ale także dla seniorów – mówi Anna Pikus, naczelnik Wydziału Społecznych Funkcji Lasu w DGLP. - Zależy nam na tym, by każdy mógł korzystać z uroków i dobroczynnego wpływu lasów. Również osoby z niepełnosprawnościami. Wierzymy, że wyprawa „Szlakiem połonin bieszczadzkich” przetłumaczona na język migowy, może się przydać już w najbliższy weekend. Dlatego bardzo nam zależy na dotarciu do jak najszerszego grona osób z niepełnosprawnościami.
W niej znajdą się wszelkie informacje niezbędne osobom niesłyszącym; plan zwiedzania rozpisany na poszczególne dni oraz opisy miejsc, które warto zobaczyć. I tak w przypadku wyprawy „Szlakiem połonin bieszczadzkich” znaleźć można tam m.in. informacje o zagrodzie żubrów i muzeum wypału węgla drzewnego, jest również propozycja wyprawy na połoniny i podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną.
Dostępna będzie również interaktywna mapa obiektów rekreacyjno–wypoczynkowych oraz edukacyjnych rozlokowanych na terenach należących do Lasów Państwowych.
Tłumaczenia dostępne są pod adresem: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/turystyka/pomysl-na-wyprawe/szlakiem-polonin-bieszczadzkich