Koronawirus: Policja ostrzega przed oszustami. Możesz stracić pieniądze

2020-03-11 11:50 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus: Policja ostrzega przed oszustami. Możesz stracić pieniądze
Autor: Pixabay

Oszuści znaleźli sposób na zarobek na koronawirusie. Nie dajcie się nabrać! Znamy szczegóły.

Koronawirus dotarł do Polski. Zamykane są szkoły, muzea, kina, uczelnie wyższe. Wiele osób decyduje się na robienie zapasów w postaci makaronów, czy ryżu. W drogeriach brakuje środków do dezynfekcji, a w niektórych miejscach nawet mydła i papieru toaletowego. Kierownik jednego ze sklepów Rossmann na terenie Rzeszowa zdradził nam, że pracownicy nie nadążają z wykładaniem towarów na półki i zamawaniem kolejnych dostaw.

Taka sytuacja to doskonała okazja dla oszustów. Policja postanowiła przed nimi przestrzec. Chodzi o osoby, które oferują w sieci cudowne środki na koronawirusa:

"W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa" - informuje policja.

Nie dajmy się nabrać! Nie wpuszczajmy też domokrążców, którzy mogą próbować sprzedać nam swój towar.

Sprawdzonym informacji o koronawirusie szukajmy na stronach rządowych, między innymi na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Skafandry - Koronawirus

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.