Koniec „rzeszowskiego armagedonu”
Na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia, prezydent Konrad Fijołek wraz z przewodniczącym Rady Miasta Jackiem Strojnym i radnymi mówili o budżecie miasta na 2025 rok i wieloletniej prognozy finansowej. Konrad Fijołek dziękował za wzięcie odpowiedzialności przez radnych i przekazał, że budżet został dogadany.
Miałem nadzieję, że dzisiaj odwołamy „armagedon rzeszowski”, o którym tak dużo słyszeliśmy. Odwołujemy zapowiedź armagedonu. Pracowaliśmy od kilku dni, nałożyliśmy sobie presję, związaną z odpowiedzią państwu na pytanie – co udało się osiągnąć? - mówił za to Jacek Strojny, przewodniczący rady, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia na wspólnej konferencji.
30 grudnia budżet został jednak uchwalony, a to oznacza, że wspomniany przez przewodniczącego „armagedon rzeszowski” został odwołany.
ZOBACZ: Pożar na Baranówce w Rzeszowie. Nie żyje 91-letnia kobieta
Potężne inwestycje w budżecie miasta Rzeszowa
Budżet Rzeszowa na 2025 rok został uchwalony, a to oznacza, że w najbliższych 12 miesiącach będzie można zrealizować zaplanowane inwestycje.
W oparciu o ten dokument miasto będzie funkcjonowało w przyszłym roku. Warto podkreślić, że w planie finansowym miasta jest rekordowa kwota zbliżona do 2,5 miliarda złotych. Na inwestycje zapisane jest blisko 364 miliony złotych – mówi nam Artur Gernand z kancelarii prezydenta.
Wśród największych inwestycji, które wymienia urzędnik pojawiły się: Wisłokostrada, a także połączenie ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego, które da oddech mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie. Inną dużą inwestycją jest połączenie ul. Warszawskiej z ul. Krakowską wraz z budową potężnego wiaduktu nad torami kolejowymi (250 mln).
Istotne inwestycje to także te związane z edukacją, czyli rozbudowa i modernizacja IX LO przy ul. Orzeszkowej, III LO czy Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Miodowej oraz rozbudowę Zespołu Szkół Elektronicznych.
W planach miasta na 2025 rok to także inwestycje związane ze sportem, a wśród nich najważniejszą jest oczywiście PCLA (blisko 200 mln zł).
W przyszłym roku rozpoczną się już wyczekiwane przez wielu prace – zapewnił Artur Gernand.
Wśród sportowych planów jest także rozbudowa stadionu Grunwaldu Budziwój, dostosowanie do wymogów licencyjnych Stadionu Miejskiego.
Polecany artykuł: