Spis treści
- Budowa PCLA w Rzeszowie. Sytuacja się powtarza
- Budowa PCLA w Rzeszowie. Skargi do KIO
- Budowa PCLA w Rzeszowie. Zmiana w terminie przetargu
Budowa PCLA w Rzeszowie. Sytuacja się powtarza
Jak poinformował nas Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza obecnie urzędnicy odpowiadają na około 100 zapytań od potencjalnych wykonawców. Dotyczą one głównie kwestii technicznych i są one bieżąco wyjaśniane przez urzędników.
– To jest tak naprawdę zwykła część prostej procedury przetargowej. Firmy pytają po to, by rozwiać swoje wątpliwości dotyczące samej inwestycji – uspokoaja Gubernat. – Chcą dokładnie dowiedzieć się jakich dokładnie materiałów mogą używać podczas budowy poszczególnych elementów, lub jakie rozwiązania techniczne stosować – dodaje.
Zdaniem rzeszowskich urzędników ilość zapytań oznacza, że firmy są zainteresowane budową stadionu. Podobnie było jednak podczas pierwszego przetargu na PCLA. Wtedy jednak do ratusza trafiła tylko jedna oferta. W dodatku firma zainteresowana budową wyceniła się na ponad 232 miliony złotych. To ponad 110 milionów więcej niż planowało wydać Miasto, do spółki z Urzędem Marszałkowskim i Ministerstwem Sportu.
ZOBACZ: Tak wygląda najnowszy bolid studentów Politechniki Rzeszowskiej
Budowa PCLA w Rzeszowie. Skargi do KIO
Do drugiego przetargu złożono też dwie skargi do Krajowej Izby Odwoławczej. Jedna z nich dotyczyła samej procedury. Z kolei w drugiej, jedna z firm wnioskowała o to, by dopuścić do wykonania bieżnie atletyczną o nawierzchni o innej, niż ta, którą proponowało miasto.
– My zaproponowaliśmy materiał sugerowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, na którym dziś rozgrywa się zawody rangi międzynarodowej. Natomiast ta firma proponowała tańsze rozwiązanie w postaci bieżni o nawierzchni poliuretanowej – tłumaczy Bartosz Gubernat.
Obie skargi zostały przez KIO rozstrzygnięte na korzyść skarżących. To znaczy, że miasto musi wprowadzić korekty do całego przetargu. To jednak ma nie wpłynąć na samo postępowanie, gdyż dokumenty zostaną uzupełnione.
Budowa PCLA w Rzeszowie. Zmiana w terminie przetargu
Miasto poinformowało nas również, że w związku z ilością zapytań od potencjalnych wykonawców termin otwarcia przetargowych kopert (10 lipca) został przesunięty o miesiąc. Nowa data to 11.08.2023. – Firmy pytające nas o rozmaite rozwiązania same to proponowały. Motywują to w ten sposób, że chcą więcej czasu na wszelkiego rodzaju przygotowania swoich ofert – informuje nas Gubernat.
– To oznacza, że możemy się spodziewać więcej niż jednej oferty, tak jak było to w poprzednim przetargu. Mamy też nadzieje, że będą one niższe i będziemy w stanie w końcu podpisać umowę – ocenia Bartosz Gubernat.
Polecany artykuł: