Kiedy otwarcie sezonu na ogródki? [ZDJĘCIA]

i

Autor: MS

Wydarzenia

Kiedy ruszy sezon na ogródki na Rynku w Rzeszowie? Jak będą parasole?

2023-03-22 8:16

Rozpoczęła się wiosna, więc z dnia na dzień będziemy mogli liczyć na coraz lepszą pogodę. To sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, więc już chwile dzielą nas od rozpoczęcia sezonu ogródkowego na rzeszowskim Rynku. Wiemy, kiedy ruszą ogródki kawiarniane i jak będą wyglądać. Czy coś się zmieni w tym roku?

Powoli myślimy wszyscy o rozpoczęciu pięknej polskiej wiosny z ogródkami kawiarnianymi na rzeszowskim Rynku. Dlatego to przedsięwzięcie jest już przygotowywane – mówi nam Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza. - Na początek trzeba wybrać restauratorów, którzy będą mogli te ogródki ustawić. Miejsc jest 33, czyli tyle ile w poprzednich latach – dodaje. Każdy z takich ogródków ma około 55 metrów kwadratowych powierzchni. Zanim jednak rozpocznie się sezon, trzeba przeprowadzić licytacje.

ZOBACZ: Na Podkarpaciu powstaje nowa galeria handlowa. Tak ma wyglądać!

Kiedy ruszy sezon na ogródki na Rynku w Rzeszowie?

Trzeba przeprowadzić licytacje. Ona odbędzie się w pierwszym tygodniu kwietnia. Nie ustaliliśmy jeszcze ceny wywoławczej, ale w ciągu kilku najbliższych dni zostanie ona ustalona. Przypomnę, że w ubiegłym roku było to 1,2 zł za 1 metr kwadratowy – tłumaczy nam Artur Gernand.

Licytacja wyłoni restauratorów, którzy będą mogli rozłożyć parasole na Rynku. Według planów rzeszowskich urzędników ogródki pojawią się 15 kwietnia. - To jest sobota, więc dobry dzień, aby rozpocząć sezon ogródkowy – komentuje Artur Gernand.

Jak będą wyglądały ogródki?

Dokładnie tak samo jak w poprzednich latach. Ten model wypracowany we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej, z Biurem Konserwatora Zabytków sprawdził się i jest powszechnie akceptowany. Parasole będą w kolorze écru, będzie zielona wykładzina i naturalna roślinność w donicach – wylicza Artur Gernand.

Na PGE Narodowym wielkie przygotowania. Tak wygląda układanie murawy na boisku