Już jest! Ciśnij full, nowy klip rzeszowskich ratowników

i

Autor: W.Kasza

Już jest! "Ciśnij full" nowy klip rzeszowskich ratowników bawi i uczy [WIDEO]

2021-04-05 20:46

W Wielkanocny Poniedziałek premierę miał nowy cover rzeszowskich ratowników: „Ciśnij full”. Tym razem, na bazie tanecznego hitu Boney M. “Daddy Cool”, szkolą jak prawidłowo uciskać klatkę piersiową w przypadku zatrzymania krążenia. Zachęcamy do obejrzenia nowego klipu.

„Daddy Cool” - właśnie na ten hit z repertuaru Boney M. postawili tym razem rzeszowscy ratownicy. Tekst, podobnie, jak w przypadku chociażby „Zadławienia w Zakopanem” stworzył, współpracujący z grupą Passio Poland, Krzysztof Socha.

Ratownicy podkreślają, że właśnie poprzez humor i pozytywną energię, chcą dotrzeć z wiedzą medyczną do jak największej ilości osób.

Jest to już kolejny, m.in. po “Serce piko” czy “Zadławieniu w Zakopanem” kawałek, którym rzeszowscy ratownicy chcą zwrócić uwagę, jak ważne i cenne jest udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu nim służby medyczne dotrą na miejsce.

- W tej piosence najważniejsze co chcieliśmy pokazać, to prawidłowe i dobre jakościowo uciskanie klatki piersiowej, czyli tempo ucisków od 100 do 120, ich głębokości od 5 do 6 cm, by klatka piersiowa się odkształcała oraz ręce, by były położone w odpowiednim miejscu- mówi Tomasz Micek, ratownik medyczny.

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19

QUIZ. Największe błędy językowe. Na pewno mówisz tak na co dzień! Spróbuj to naprawić

Pytanie 1 z 15
Czy forma "wziąść" jest poprawna?