Jeszcze w listopadzie ruszą prace archeologiczne na Grunwaldzkiej w Rzeszowie

2020-10-29 15:00 af
Jeszcze w listopadzie ruszą prace archeologiczne na Grunwaldzkiej w Rzeszowie
Autor: af

W połowie listopada archeolodzy powinni wejść na ul. Grunwaldzką w Rzeszowie i rozpocząć prace. Choć do drugiego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma z kwotą przewyższającą budżet miasta, rzeszowski magistrat, aby nie odkładać w czasie przebudowy deptaka, zdecydował się dołożyć brakujące ponad 160 tys. złotych.

- To był drugi przetarg na wykonanie badań archeologicznych na ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie. W tym przetargu kwota podana przez firmę była większa o ponad 160 tys. złotych od kwoty, którą zaplanowaliśmy wydać. Ale w związku z tym, że sprawa przebudowy deptaka przeciąga się w czasie, prezydent Rzeszowa podjął decyzję, aby dołożyć kwotę ponad 160 tys. złotych - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dzięki tej decyzji badania archeologiczne na rzeszowskim deptaku będą mogły się rozpocząć w połowie listopada i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będą trwały maksymalnie pół roku. To oznacza, że prace budowlane na ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie będą mogły ruszyć nie wcześniej niż wiosną 2021 roku.

Zakres prac na Grunwaldzkiej będzie taki sam jak w przypadku ul. 3 Maja czy Kościuszki. Kostka brukowa zostanie zastąpiona płytami granitowymi. Przebudowane zostaną także instalacje podziemne.

Rzeszów w grze komputerowej