JASŁO: Usłyszał blisko 40 zarzutów, w więzieniu może spędzić nawet 8 lat!

i

Autor: Materiały prasowe/ KPP Jasło

JASŁO: Oferował sprzedaż środków do dezynfekcji, których NIE MIAŁ. Usłyszał 38 zarzutów

2021-06-14 14:41

Mieszkaniec Jasła w internecie oferował sprzedaż środków do dezynfekcji, których fizycznie nie posiadał. Wyłudził w ten sposób od pokrzywdzonych mieszkańców całej Polski kilkanaście tysięcy złotych. 30-latek usłyszał już 38 zarzutów! Za wyłudzenie grozi mu nawet 8 lat więzienia. Policja przypomina jak robić bezpieczne zakupy w internecie.

Sprawa, jak informują policjanci z komendy w Jaśle, swój początek miała jeszcze w marcu poprzedniego roku. Wtedy to mundurowi dostali informację, że do miejscowych banków wpłynęło kilka wniosków o zwrot wpłaconych pieniędzy za zamówioną przesyłkę, która, jak się później okazało- nie dotarła do odbiorcy. - Śledczy bardzo szybko przeanalizowali historię podejrzanego rachunku bankowego, z którego wpłacane przez pokrzywdzonych pieniądze, natychmiast były podejmowane w bankomatach na terenie Jasła. W trakcie analizy rachunku funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt przelewów od osób z całego kraju, które mogły w ten sposób zostać oszukane - mówi Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie za nami! Co o wyborze Konrada Fijołka sądzą mieszkańcy?

Posługiwał się fikcyjnymi danymi

Szybko ustalony został też proceder, według którego oszust działał - mężczyzna posługując się fikcyjnymi danymi, oferował do sprzedaży w sieci głównie środki do dezynfekcji, żądając za nie opłaty na wskazane konto. Pieniądze szybko wypłacał, a zamówionego towaru nie wysyłał. Wyłudził w ten sposób od pokrzywdzonych mieszkańców całej Polski kilkanaście tysięcy złotych.

Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali podejrzanego mężczyznę. Tym okazał się 30-letni jaślanin, który przyznał się do winy. Usłyszał łącznie 38 zarzutów. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat więzienia.

Maskarada 2021 już wkrótce! Do Rzeszowa zjadą teatry z całej Polski

Funkcjonariusze przypominają:

  • korzystajmy ze znanych i sprawdzonych sklepów czy portali internetowych - takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych przez nas transakcji, czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem programów ochrony kupujących, wówczas w przypadku oszustwa na naszą szkodę, możemy starać się o zwrot poniesionych strat,
  • sprawdzajmy rzetelność i wiarygodność kontrahenta - oceny sprzedających, opinie, punkty, komentarze,
  • preferujmy odbiór osobisty zamówionego towaru, przesyłką kurierską pobraniową z możliwością sprawdzenia jej zawartości,
  • nie dajmy się zwieść nierealnym promocjom - często atrakcyjna, niska cena jest podstawowym "chwytem" wykorzystywanym przez oszustów,
  • zachowajmy wszystkie dokumenty związane z transakcją (dowód przelewu na konto bankowe, korespondencję mailową, itp.) przy ewentualnym zgłoszeniu przestępstwa, ułatwi to wykrycie jego sprawcy.

Drogowskazy o: teoriach spiskowych wokół nas. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: