Grzegorz Braun walczy o fotel prezydenta Rzeszowa. Wybory w Rzeszowie odbędą się za mniej niż miesiąc. Machina wyborcza wystartowała już kilka miesięcy temu, a pod koniec kwietnia okazało się, że zamiast wyborów w maju, te odbędą się dopiero 13 czerwca. Grzegorz Braun jak sam o sobie pisze, to: reżyser, publicysta, wykładowca, działacz społeczny i polityczny. W swojej politycznej karierze starał się o urząd prezydenta Gdańska, a nawet Polski. Z Rzeszowem łączy go to, że startował stąd w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także w 2019 roku do Sejmu. Właśnie w okręgu rzeszowskim zdobył mandat posła. Zajrzeliśmy do ostatniego oświadczenia majątkowego Grzegorza Brauna, co ciekawego tam znaleźliśmy? Jak się okazało, poseł i lider Konfederacji oprócz poselskiego wynagrodzenia całkiem sporo zarobił na swoich autorskich programach na YouTube.
Spis treści
- Grzegorz Braun - dzieci, żona
- Grzegorz Braun - wykształcenie i kariera
- Grzegorz Braun - program wyborczy
Grzegorz Braun - dzieci, żona
Poseł i lider Konfederacji pochodzi z dość znanej rodziny. Jest synem reżysera Kazimierza Brauna i Zofii Reklewskiej. Co ważne, jest bratankiem byłego prezesa TVP Juliusza Brauna. Ma dwie siostry Monikę i Justynę Braun. Od 6 grudnia 2014 roku poseł jest mężem Aleksandry Gruziel, montażystki filmowej. Ma z nią dwoje dzieci.
CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie. EWA LENIART - kariera, oświadczenie majątkowe, program wyborczy
Grzegorz Braun - wykształcenie i kariera
Poseł na swojej stronie internetowej pisze o sobie, że jest absolwentem studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Na nim podjął pracę i do roku 2007 prowadził “solidne, rzetelne zajęcia z dziennikarstwa”. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jak dalej podaje, w 1987 roku współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy, za co miał być poddawany represjom przez władze PRL: Padł ofiarą uwagi Służby Bezpieczeństwa. W latach 1988 i 1989 uczestniczył w protestach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Działał także w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka – pisze o sobie. Jako reżyser filmowy ma w swoim dorobku ponad 20 tytułów.
Grzegorz Braun - program wyborczy
Grzegorz Braun twierdzi, że prezydent Rzeszowa powinien zaprzestać dalszego zadłużania miasta. Według posła Rzeszów nie musi się już powiększać, bo wydaje się, że nastąpił najlepszy moment, w którym miasto powinno nadążać samo za sobą, za własnym rozwojem terytorialnym.
CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek: Rządzący chcą wpłynąć na wyniki wyborów
Zdaniem Grzegorza Brauna problemy stolicy Podkarpacia, wymagające natychmiastowego rozwiązania to: organizacja przestrzeni miejskiej i komunikacji. Jaki na to ma plan? Ich rozwiązanie leży po stronie sporządzenia planów zagospodarowania przestrzennego oraz przygotowywania terenów pod inwestycje lokalne.
Za to komunikacja i jej rozwój zależeć ma od inwestycji miejskich, takich jak stworzenie miejskiej kolei aglomeracyjnej. Poseł zaznaczał, że ważne są także mniejsze inwestycje, które znacznie wpłyną na jakoś komunikacji, takie które można zrealizować szybko.
Gdyby Grzegorz Braun został prezydentem Rzeszowie, wówczas powstałoby biuro przemysłu polsko-chińskiego i polsko-indyjskiego. Według posła podatki powinny zostać utrzymane na średnim poziomie. Lider Konfederacji nie zapomniał o zieleni, którą rzeszowianie tak bardzo cenią: w jego programie znalazł się zapis, który mówi o tworzeniu nowych i rewitalizowaniu istniejących już terenów rekreacyjnych.
Grzegorz Braun mierzy się w wyborach fotel prezydenta Rzeszowa z Ewą Leniart, wojewodą podkarpacką z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, Konradem Fijołkiem, kandydatem opozycji. Trzecim kandydatem jest Marcin Warchoł, który w wyborach startuje jako bezpartyjny kandydat, ale ma poparcie Tadeusza Ferenca