Do Olsztyna i z powrotem. Kolejna nowość w siatce połączeń z lotniska Rzeszów-Jasionka

i

Autor: Materiały prasowe/ Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Do Olsztyna i z powrotem. Kolejna nowość w siatce połączeń z lotniska Rzeszów-Jasionka

2022-06-18 10:13

Rejsy na Mazury z lotniska w Jasionce realizowane będą dwa razy w tygodniu- w poniedziałki i piątki. Podróż będzie trwała nieco ponad godzinę. Olsztyn jest drugą, po Wenecji nowością w tegorocznej siatce połączeń z Rzeszowa.

Pierwszy przylatujący wczoraj  z lotniska w Szymanach samolot przywitany został na Podkarpaciu tradycyjnym salutem wodnym. Na jego pokładzie znaleźli się m.in.  marszałek województwa warmińsko-mazurskiego - Gustaw Marek Brzezin oraz prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury, Wiktor Wójcik, których  w terminalu witali marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i prezes lotniska w Jasionce Adam Hamryszczak.

Droga z Bieszczadów na Mazury od dzisiejszego dnia droga znacznie się skróciła. Cieszę się, że możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. Polacy chętnie odpoczywają w Bieszczadach i na Mazurach. To nowość w ofercie naszego lotniska, które wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Destynacje, które proponuje Jasionka na rozpoczynające się właśnie wakacje są niezwykle atrakcyjne. Można zaplanować urlop zarówno w kraju, jak i w słonecznym Zadarze czy w pięknej Wenecji – mówił podczas wczorajszego spotkania marszałek Ortyl.

Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski- Warmię i Mazury oraz Podkarpacie- przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątków– podkreślał marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin.

Rejsy do Olsztyna realizowane będą samolotami Bombardier Q400 dwa razy w tygodniu- w poniedziałki i w piątki. Początkiem tygodnia rejsy z Jasionki na lotnisko Olsztyn-Mazury startować będą o godz. 19.55 i lądować o 21.00.  Podobnie będzie w piątki- start o 20.00, przylot na miejsce o 21.05. Dłuższy zaś o 5 min będzie lot powrotny-  starty w poniedziałki  zaplanowane są z lotniska w Szymanach  o 18.15, w piątki o 18.20.

 Kolejna krajowa destynacja z naszego lotniska na pewno poszerzy wachlarz wyboru dla naszych pasażerów, którzy jeszcze w czerwcu są na etapie planowania urlopów, albo weekendowych wypadów na Mazury. Tym bardziej, że do Olsztyna można polecieć nie tylko na dłuższy wypad, ale też na przykład na weekend, korzystając z piątkowych i poniedziałkowych lotów w atrakcyjnych cenach – mówił Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

Warmia i mazury są drugim, po Wenecji kierunkiem, który tego lata mieszkańcom województwa i okolic proponuje Port  Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Trzecim, które wystartuje 5-go lipca, będzie połączenie do chorwackiej Rijeki.

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
Parzą kawę, przynoszą paczki, dostarczają pizzę i śpiewają Sto lat. Warszawa miastem robotów
Posłuchaj, jakie konsekwencje może mieć niedrożność przewodów nosowo łzowych u dzieci. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.