Spis treści
Czekolada z białym nalotem. Czy można ją jeść?
Większość z nas, przynajmniej raz na jakiś czas, odczuwa potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego. Najczęściej nasz wybór pada na czekoladę. Jedni uznają tylko mleczną odmianę, inni wolą czekolady owocowe, a jeszcze inni zajadają się gorzką. Niestety, zazwyczaj zdarza się tak, że gdy mamy największą ochotę, nagle okazuje się, że w naszym domu nie ma nic słodkiego. Przeszukując wszystkie szafki nagle trafiamy na upragnioną czekoladę, otwieramy ją, ale okazuje się, że jest na niej biały nalot. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy możemy zjeść taką czekoladę?
W jakich warunkach przechowywać czekoladę?
Okazuje się, że biały nalot na czekoladzie możemy podzielić na dwa rodzaje: cukrowy i tłuszczowy. Cukrowy nalot ma raczej bardziej chropowatą strukturę, co wynika z rozpuszczania się cukru przez zmianę wilgotności lub schładzania czekolady. Z kolei nalot tłuszczowy powstaje na skutek przechowywania tabliczki w nieodpowiedniej temperaturze. Jest on następstwem zastygającego tłuszczu. Jeżeli zatem myśleliście, że taka czekolada nie nadaje się już do spożycia, byliście w błędzie. Biały nalot w żadnym wypadku nie jest objawem zepsucia produktu, a jedynie naturalnym efektem czynników zewnętrznych.
Czekoladę najlepiej przechowywać w zacienionym miejscu o pokojowej temperaturze. Ważne jest także nienarażanie jej na wilgotne warunki. Dobrym miejscem będzie zatem szafka w kuchni, która znajduje się daleko od źródła ciepła. Niektórzy czekoladę trzymają w lodówce, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Aby jak najdłużej zachować dobry smak, powinniśmy przechowywać ją zapakowaną.
ZOBACZ: KOCYKI, SESJE W LIŚCIACH, CZYLI JESIENIARY WRACAJĄ! ZOBACZ NAJLEPSZE MEMY
Polecany artykuł: