Hackathon Print Hack to specjalny maraton programowania stworzony przez rzeszowski Urban Lab. Ci, którzy chcą wziąć w nim udział muszą opracować specjalną koncepcję platformy, która będzie łączyć wszelkie systemy druku 3D.
Stworzona koncepcja ma prezentować aktualne zastosowania i trendy w systemach związanych z drukiem 3D. Te mają mieć powiązanie z procesami edukacyjnymi, badaniami naukowymi czy aplikacjami przemysłowymi.
W Hackathonie Print Hack mogą brać udział zarówno pojedyncze osoby oraz drużyny (maksymalnie 5-osobowe). Zgłoszenia do projektu przyjmowane były do 29 października. Teraz uczestnicy mają czas do 7 listopada na przesłanie swoich koncepcji.
Następnie przesłane projekty będą oceniane przez jury. Wtedy też (10 listopada) odbędą się spotkania z zespołami. Natomiast 11 listopada rozpocznie się drugi etap hackathonu, czyli tak zwane wdrożenie projektu do przestrzeni miejskiej.
Finałową galę StartUp Mix zaplanowano zaś na 8 grudnia. Zwycięski team zgarnie nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych i zyska możliwość testowego wdrożenia projektu do przestrzeni miasta.