Wybory samorządowe 2024

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Wybory samorządowe 2024. Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa

2024-03-03 13:44

Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów do Rady Miasta w Rzeszowie. Na pierwszych miejscach list są obecni radni, jest też nowe nazwisko.

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa

Na liście Koalicji Obywatelskiej do 25-osobowej rzeszowskiej rady miasta znalazło się 33 kandydatek i kandydatów. Ponownie o mandaty będą walczyli: Andrzej Dec, Marcin Deręgowski, Mateusz Maciejczyk i Wiesław Ziemiński.

"Liczymy na podwojenie liczby radnych" - powiedział Marcin Deręgowski, szef rzeszowskiej PO i radny Rzeszowa od 2010 roku, teraz także lider listy w okręgu nr 3. Dec jest "jedynką" w okręgu nr 1. Z tego samego okręgu startuje Maciejczyk, jest drugi na liście. Ziemiński jest lokomotywą w okręgu nr 2., a Wojciech Jaślar, pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych – w okręgu nr 4.

Do polityki chce wrócić Marta Niewczas, radna Rzeszowa w latach 2002-2014 oraz Andrzej Gutkowski, zastępca prezydenta Rzeszowa w poprzedniej kadencji.

"To fantastyczna drużyna, pełna energii, pomysłów i wiary w zwycięstwo. Będzie przedłużeniem obecnie rządzącej koalicji w radzie miasta" – powiedziała Jolanta Kaźmierczak, do niedawna wiceprezydent Rzeszowa, która w kwietniu będzie się ubiegać o mandat w sejmiku wojewódzkim.

KO program wyborczy ma zaprezentować na kolejnych spotkaniach.

"Kampania jest bardzo krótka, wykorzystamy wszelkie możliwy środki, by mieszkańców przekonać do naszego programu. Będziemy na ulicach, w internecie" – zapowiedział Deręgowski.

Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek ze wsparciem samorządowców z całej Polski [ZDJĘCIA]

Zobacz naszą galerię poniżej!

PORANEK ESKA - Wybory prezydenckie