Ogród deszczowy nad Wisłokiem
Główną zaletą ogrodu deszczowego są dobrze funkcjonujące na terenach podmokłych rośliny. W przypadku ogrodu zaprojektowanego przez Zarząd Zieleni Miejskiej, w pobliżu terenów rekreacyjnych znajdujących się przy rzeszowskiej Lisiej Górze posadzone zostaną rośliny odporne na ulewne deszcze oraz okresy długiej suszy. O jakie odmiany konkretnie chodzi? Będą to m.in. drzewa takie jak olsza czarna ”Lanciniata”, krzewy – wierzba purpurowa „Nana”, a także byliny, na przykład liliowiec ogrodowy „Stella d’oro” czy rozchodnik okazały „Matrona”. Łącznie w ogrodzie deszczowym będzie 1700 roślin.
Wykonawcę projektu poznamy w kwietniu
Przestrzeń w pobliżu Lisiej Góry zostanie wzbogacona o ekologiczne elementy małej architektury. Znajdzie się tam miejsce do wypoczynku w postaci żywej altany z sadzonek wierzby, będą również ławki. Dodatkowo pojawią się tam także imitujące zwierzęta figury z wikliny, a w otoczeniu istniejącej łąki kwietnej zostaną ustawione domki dla owadów.
Rozpoczęła się już procedura wyboru firmy, która zrealizuje to zadanie. Wykonawca powinien zostać wybrany w kwietniu. Będzie miał trzy miesiące, od daty podpisania umowy, na wykonanie ogrodu – przekazują władze Rzeszowa.
Zobacz: Największy koszyk wielkanocny w Polsce.