W Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosisz teraz miejsca niebezpiecznej rozrywki

i

Autor: Pixabay

W Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosisz teraz miejsca niebezpiecznej rozrywki

2020-03-05 13:29

Organizowany na dziko wypoczynek, ecape room lub park rozrywki wzbudzający podejrzenia - te i inne tego typu miejsca można teraz bardzo łatwo zgłaszać policji. Wystarczy kilka kliknięć i krótki opis.

Nowa kategoria w KMZB


Place zabaw, parki linowe, ecape roomy - te wszystkie miejsca mają dostarczać nam rozrywki. Ważne jednak, by zabawa była przede wszystkim bezpieczna. Teraz, jeśli coś wzbudza nasze podejrzenia, możemy łatwo zgłosić to policjantom. Wszystko to za sprawą nowej kategorii w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa:

"Uprzejmie informujemy, że została dodana nowa kategoria zagrożeń o nazwie ”Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”, z wykorzystaniem której można przekazywać informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w tego rodzaju miejscach. Aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić pole z opisem zagrożenia, co pozwoli na skuteczną jego weryfikację i eliminację. Z uwagi na specyficzny charakter tego zagrożenia będzie ono widoczne na Mapie z chwilą jego potwierdzenia przez Policję" - czytamy na stronie mapy.

W aplikacji można dodawać zdjęcia i komentarz. Każde zgłoszenie w tej formie jest sprawdzane na miejscu przez patrol.

Możesz zgłaszać różne sprawy

W Krajowej Mapie Bezpieczeństwa Zagrożeń można zgłaszać różne przypadki łamania prawa. Kategorii jest naprawdę sporo. To między innymi znęcanie się nad zwierzętami, nielegalna wycinka drzew, akty wandalizmu, nielegalne wyścigi samochodowe, czy jazda quadami po lasach.

Jak działa w Rzeszowie?

Od początku istnienia policyjnej mapy odnotowano ponad 83 tysiące zgłoszeń. W Rzeszowie najbardziej "popularne" kategorie to nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, czy spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych:

"Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego. Policjanci po potwierdzeniu zgłoszenia, realnie pomagają w rozwiązaniu problemu. Na przykład w sytuacji stwierdzenia złej organizacji ruchu, która zagraża bezpieczeństwu występują do zarządcy drogi o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu" - wyjaśnia Ministerstwo Spraw Zewnętrznych. 

A Krajową Mapę Bezpieczeństwa Zagrożeń znajdziecie TUTAJ.

Seniorze, nie daj się oszukać! Akcja policyjna