Na Podkarpaciu jest miejscowość o najdłuższej nazwie w całej Polsce. Z ilu składa się liter?

i

Autor: Google Street View

Ciekawostki

Ta miejscowość na Podkarapciu ma najdłuższą nazwę w Polsce. Nie zgadniesz, ile ma liter!

2024-05-17 14:32

Jaka brzmi najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce? To jedyne w swoim rodzaju miejsce położone jest na malowniczym Podkarpaciu. Tytuł najdłuższej nazwy w Polsce jest zatwierdzony przez Główny Urząd Statystyczny. Jak nazywa się ta miejscowość? Sprawdźcie!

Miejscowość o najdłuższej nazwie w Polsce leży na Podkarpaciu. Z ilu składa się liter?

Dane statystyczne bardzo często mogą okazać się niezwykle ciekawe. Stereotyp mówiący o tym, że są nudne i monotonne, nie zawsze ma zastosowanie w rzeczywistości. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, która miejscowość w Polsce może pochwalić się najdłuższą nazwą, odpowiedź jest bardzo blisko. Wśród 102311 miejscowości w Polsce, ta wyjątkowa znajduje się na Podkarpaciu. O jakiej miejscowości mowa?

Wyjątkowa wieś na Podkarpaciu

Wólka Sokołowska koło Wólki Niedźwiedzkiej – brzmi skomplikowanie? To najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce. 38 liter i 43 znaki – takim wynikiem może pochwalić się wieś położona w powiecie rzeszowskim, w gminie Sokołów Małopolski. To zaszczytne miano potwierdza Główny Urząd Statystyczny. Podkarpacie po raz kolejny udowadnia, że w rywalizacji w wielu kategoriach pozostałe województwa nie mają żadnych szans.

Jeżeli jesteście mieszkańcami Wólki Sokołowskiej koło Wólki Niedźwiedzkiej albo znacie kogoś kto tam mieszka, serdecznie gratulujemy. To miejsce zamieszkania, które z pewnością może przynosić powody do dumy.

ZOBACZ: Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+ na Podkarpaciu

Pięcioraczki z Horyńca znikają z internetu! Mama podjęła drastyczne kroki
Listen on Spreaker.