Sypią się upomnienia i mandaty za nie stosowanie się do obostrzeń

2020-08-12 13:26 A.Z.
Koronawirus w Wielkopolsce.
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Koronawirus w Wielkopolsce.

Trwają kontrole służb na Podkarpaciu, a chodzi oczywiście o przestrzeganie zasad związanych z pandemią koronawirusa. Dlatego pracownicy sanepidu, policja ale też straż miejska sprawdzają, jak się do nich stosujemy. Nie zawsze wychodzi nam to dobrze.

Trwają kontrole służb na Podkarpaciu, a chodzi oczywiście o przestrzeganie zasad związanych z pandemią koronawirusa. Dlatego pracownicy sanepidu, policja ale też straż miejska sprawdzają, jak się do nich stosujemy. Nie zawsze wychodzi nam to dobrze - tylko od soboty do wtorku przeprowadzono 516 kontroli.

W związku z wprowadzeniem na terenie kraju dodatkowych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń (oznaczonych jako strefa czerwona lub żółta), działania kontrolne prowadzone są n terenie całego województwa podkarpackiego, natomiast wzmożony nadzór na terenie trzech powiatów: jarosławskiego, przemyskiego i miasta Przemyśla.

Kontrolę prowadzą pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z naszego województwa i Województwa Lubelskiego, przy wsparciu funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.

Skontrolowano ogółem 10 zakłady pracy, 138 zakładów żywienia zbiorowego typu otwartego, 150 sklepów spożywczych i hipermarketów, 77 salonów fryzjersko-kosmetycznych, 8 obiektów sportowo-rekreacyjnych, dyskotekę, kino oraz 131 inne miejsca i obiekty (apteki, lodziarnie, targowiska, festyn, stacje paliw i in.).

W sumie udzielono 140 pouczeń oraz nałożono ogółem 4 mandaty (3 w zakładach żywienia zbiorowego i 1 w sklepie).

Posłuchaj o lekach na kaszel suchy i mokry. Co warto zażyć? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pijana 39-latka pędziła 170km/h, wyprzedziła nieoznakowany radiowóz

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.