Stalowa Wola. Trzymiesięczny areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

i

Autor: KPP Stalowa Wola

Stalowa Wola. Trzymiesięczny areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

2021-07-08 9:39

Trzymiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec 37-letniego mężczyzny, który w ubiegłą sobotę spowodował tragiczny wypadek w Stalowej Woli. W trakcie zdarzenia – jak ustalono już wcześniej kierowca był pijany i jechał z prędkością co najmniej 120 km/godz. Nadal trwa zbiórka pieniędzy dla osieroconych dzieci!

Jak zaznaczył rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel, mężczyźnie postawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo z uwagi na stan nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 12 lat. Natomiast drugi zarzut dotyczy "kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym". Z wnioskiem o areszt tymczasowy do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli wstąpiła miejscowa prokuratura. Sprawca – jak poinformował prokurator Dubiel – "na chwilę obecną areszt odbywa w warunkach oddziału szpitalnego".

CZYTAJ TAKŻE: Premier przyznał renty specjalne dla dzieci ofiar spod Stalowej Woli. Zapowiedział nowe kary dla pijanych kierowców!

Tragedia pod Stalową Wolą. Cały kraj zjednoczył się dla rodziny ofiar

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na drodze woj. nr 871 w Stalowej Woli. 37-letni mężczyzna kierujący audi S7 prawdopodobnie w trakcie wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4, którym podróżowały trzy osoby: 37-letnia kobieta, 39-letni mężczyzna i ich dziecko - 2,5 roczny chłopiec. Mimo reanimacji nie udało się uratować kobiety i mężczyzny jadących audi A4. Natomiast dziecko i kierowca z audi S7 trafili do szpitala. 37-latek bezpośrednio po wypadku przebył zabieg operacyjny ratujący życie. 2,5-roczny chłopiec, którego rodzice zginęli w wypadku, decyzją sadu rodzinnego znajduje się pod opiekę dziadków.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zakończył proces przyznawania rent specjalnych dla dzieci osieroconych w wypadku. Zapowiedział też szybkie przystąpienie do prac legislacyjnych dot. odpowiedzialności kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. W dodatku trwa internetowa zbiórka pieniędzy dla trójki dzieci. Początkowo jej organizatorzy wyznaczyli cel 50 tysięcy złotych, ale hojność Polaków sprawiła, że zebrano już prawie 1,2 miliona złotych

Link do zbiórki: TUTAJ

Niemowlę uratowane z pożaru

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa