Sprawdziliśmy ceny pączków w Rzeszowie na Tłusty Czwartek. Ile musimy zapłacić za pączka?

2023-02-15 9:32

Tłusty Czwartek 2023. Ceny pączków w rzeszowskich cukierniach. Ile musimy zapłacić w tym roku za pączki? Gdzie najlepiej kupić pączki na Tłusty Czwartek? Sprawdźcie w naszym materiale.

Tłusty Czwartek 2023. Czym jest? Kiedy w tym roku wypada Tłusty Czwartek?

Tłusty Czwartek 2023 już za kilka dni. Kiedy dokładnie będziemy obchodzić to święto w tym roku? Już 16 lutego czeka nas słodkie szaleństwo. Tłusty Czwartek oznajmia nam, że do końca karnawału pozostało już tylko kilka dni. Przed nami ostatnie chwile na zabawę.

Tradycja nakazuje, żeby w Tłusty Czwartek zjeść przynajmniej jeden pączek. Czy wszyscy zamierzają zastosować się do tego zwyczaju? W ten jeden dzień w roku nie powinniśmy przejmować się kaloriami. Warto zastosować się do tych zaleceń i w czwartek 16 lutego zaopatrzyć się w coś słodkiego.

Tłusty Czwartek 2023. Za ile kupimy pączki w Rzeszowie?

W Rzeszowie znajdziemy wiele miejsc, gdzie możemy kupić pączki na Tłusty Czwartek. Najlepsze dostaniemy oczywiście w lokalnych cukierniach, w których w ten dzień kolejki po słodkości ustawiają się już od samego rana. Postanowiliśmy sprawdzić, od jakich wartości zaczynają się ceny pączków.

Tłusty Czwartek to dzień wzmożonej pracy dla wszystkich cukierni. Ile zapłacimy za pączki w Rzeszowie? W porównaniu do ubiegłego roku, ceny są niestety wyższe. Za pączek z marmoladą różaną i lukrem bądź cukrem trzeba zapłacić najmniej 3,40 zł. Podobnie wygląda cena pączka z adwokatem. Cena pączka z czekoladą to aktualnie 5 zł. Nieco więcej musimy zapłacić na pączki z bardziej wyszukanym nadzieniem. Pączki z nutellą kosztują 6 zł, podobnie jak pączki z ananasem i pomarańczą, kremem orzechowym i czarną porzeczką. Nieco mniej, bo 5,50 zł zapłacimy za pączki z kiwi, cytryną, powidłem śliwkowym, a także z jagodą.

Co zrobić, żeby spalić jednego pączka?

Dla osób, które bardzo dbają o prawidłową dietę, Tłusty Czwartek również może okazać się przyjemny. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem niż odmówienie sobie pączka w ten dzień, będzie szybkie spalenie nadprogramowych kalorii. Jest szereg sposobów na poradzenie sobie z niechcianymi kilogramami. Co możemy zrobić? Można na przykład udać się na 75-minutowy spacer żwawym krokiem. Innym rozwiązaniem jest też wchodzenie po schodach, które musi trwać jedynie 12 minut. Przyjemnym sposobem na spalenie pączka może okazać się także całowanie. Musi ono jednak trwać aż dwie godziny.

Pączki na Tłusty Czwartek