Zaatakowali policjantów podczas interwencji

i

Autor: KPP Mielec

Rzucili się z pięściami na policjantów. Świąteczna impreza zakończyła się aresztem

2021-04-09 12:27

Uczestników świątecznej imprezy w jednym z domów w gminie Czermin zdecydowanie poniosło. Podczas policyjnej interwencji pijani rzucili się na policjantów, próbowali wyrwać policjantowi wyposażenie i go uderzyć. Policję wezwał jeden z domowników, bo agresywny i pijany gospodarz nie chciał go wpuścić do środka.

W niedzielę wielkanocną policjanci interweniowali w jednym z domów, w gminie Czermin. Ze zgłoszenia wynikało, że gospodarz awanturuje się i nie chce wpuścić innego członka rodziny do domu. Na miejscu policjanci wysłuchali relacji zgłaszającego, a kiedy chcieli porozmawiać z agresywnym gospodarzem, mężczyzna zaczął ich wyzywać i zachowywać się napastliwie. Podczas interwencji do rozmowy włączali się kolejni nietrzeźwi domownicy, którzy zaatakowali funkcjonariuszy.

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Zaatakowali policjantów

Jak czytamy w policyjnym komunikacie 39-letnia kobieta, jedna z uczestniczek świątecznej imprezy zaczęła szarpać policjanta za mundur i wyrywać jego wyposażenie, w tym czasie 37-letni mężczyzna próbował go uderzyć. Kiedy uczestnicy awantury nie reagowali na wezwania do uspokojenie się, policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i zatrzymali troje uczestników awantury.

Dwóch mężczyzn w wieku 43 i 37 lat oraz 39-latka noc spędzili w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania kobieta miała promil alkoholu w organizmie, natomiast mężczyźni mieli po 2 i 3 promile. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dotyczących zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjantów.

Sonda
Czy pójdziesz na wybory na prezydenta Rzeszowa, 9 maja?