RZESZÓW: Wyróżnią tych, którzy pomagali i stworzą Rzeszowski Bank Czasu!

2020-09-18 9:40 wk
RZESZÓW: Wyróżnią tych, którzy pomagali i stworzą Rzeszowski Bank Czasu!
Autor: Pixabay.com

“Nie wszyscy bohaterowie noszą pelerynę”- pod takim hasłem w rzeszowskim Urban Labie, a także na jego fanpage’u już wkrótce pojawi się wystawa honorująca tych, którzy nieśli pomoc innym w okresie pandemii- bezinteresownie zrobili zakupy, wybrali leki z apteki czy wyprowadzili psa starszej sąsiadki.

Kandydaturę osób, którym należy się miejsce w galerii należy zgłaszać do końca września do Koordynatora Zespołu Tematycznego ds. Jakości Życia. Z nadesłanych propozycji utworzona zostanie wystawa zdjęć wyróżniająca tych, którzy bezinteresownie pomagali schorowanym sąsiadom. Tą będzie można zobaczyć zarówno w siedzibie Urban Labu, jak również na jego fanpage’u.

Oprócz tego, Zespół Tematyczny chce stworzyć także Rzeszowski Bank Czasu. Podobne funkcjonują już w Polsce i na całym świecie. Ten ma być platformą do wymiany przysług, stworzoną w oparciu o dobre praktyki z okresu pandemii.

To jest taki match-making- czyli osoby z potrzebą spotykają się na tej platformie z osobami, które tej pomocy mogą udzielić. To nie musi być na przykład wyprowadzenie psa czy wybranie leków, ale również rozmowa. Mamy osoby, które mieszkają samotni i które potrzebują czasem kontaktu. Platforma będzie też weryfikowała swoich użytkowników. Osoby, które dostaną pomoc będą mogły również zaoferować coś w zamian- na przykład- emerytowany nauczyciel w ramach podziękowania osobie młodszej, bardziej mobilnej może zaoferować pomoc w nauce- mówi Kamil Czyż, koordynator Zespołu Tematycznego ds. Jakości Życia w Urban Lab Rzeszów.

Prace nad Bankiem Czasu mają ruszyć już wkrótce i potrwają do przyszłego roku.

Posłuchaj o różyczce u dorosłych, poznaj jej objawy i powikłania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koniec lata w Bieszczadach. Widoki w z Połoniny Caryńskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.