Grunwaldzka będzie bardziej zielona. Rzeszowski magistrat przymierza się do liftingu kolejnego deptaka w mieście!

i

Autor: W. Kasza

RZESZÓW. Kiedy ulica Grunwaldzka w Rzeszowie przejdzie lifting?

2022-02-02 14:35

Jeden z głównych deptaków Rzeszowa przejdzie lifting. I jest szansa, że prace ruszą jeszcze w tym roku. Mowa oczywiście o ulicy Grunwaldzkiej. Miasto do projektu wprowadziło pewne zmiany, a dotyczą one dodatkowych nasadzeń, które mają pojawić się na deptaku. Teraz urzędnicy czekają na zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Planujemy przebudowę ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie jeszcze w tym roku. Pierwotny projekt nie uwzględniał nasadzeń zieleni przy tej ulicy i decyzją prezydenta Rzeszowa, takie nasadzenia mają pojawić się w projekcie. Dlatego też poczyniliśmy w nim pewne zmiany i teraz czekamy na akceptację wojewódzkiego konserwatora zabytków - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Na osiedlu Króla Augusta powstanie strefa rekreacyjno-sportowa

I jeśli tylko urzędnicy z Rzeszowa otrzymają zielone światło w tej sprawie, od razu będą starali się ogłosić przetarg na wykonawcę prac. - Mamy nadzieję, że wiosną uda nam się ogłosić ten przetarg, a później wybrać wykonawcę - słyszymy w rzeszowskim ratuszu.

I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy z wyremontowanego deptaka mogliby już korzystać w przyszłym roku. A my przypominamy, miejski deptak ma zostać odnowiony na wzór ul. 3 Maja i Kościuszki.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!