Iskry Niepodległej

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego plakat projektu iskry niepodległej

Informacje

Ruszyła wakacyjna trasa Iskier Niepodległej. Przystanki również na Podkarpaciu

2023-07-06 11:19

Nowoczesny i multimedialny projekt Biura „Niepodległa” Iskry Niepodległej zagości w wielu miastach i miejscowościach Polski, w tym również na Podkarpaciu. To wakacyjna trasa, która łączy w sobie historie wybitnych postaci, cyfrowe technologie i interaktywny charakter.

Spis treści

  1. Projekt pn. Iskry Niepodległej
  2. Iskry Niepodległej na Podkarpaciu
  3. Przystanki Iskier Niepodległości
  4. Zwiedzanie mobilnej naczepy

Projekt pn. Iskry Niepodległej

Iskry Niepodległej to mobilne widowisko edukacyjne Biura „Niepodległa” popularyzujące sylwetki ojców polskiej niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników. To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę, to opowieść o potencjale naszej wspólnoty.

Iskry Niepodległej na Podkarpaciu

Wakacyjna trasa z Iskrami Niepodległej rozpoczęła się 6 lipca w Polańczyku, gdzie dla mieszkańców i turystów dodatkowo przygotowano Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Z Podkarpacia - gdzie rozpoczęła się edukacyjna podróż - pochodzą znani Polacy, których historię przybliżą nam Iskry Niepodległej – Ignacy Łukasiewicz, Zdzisław Beksiński, Tomasz Stańko. W Polańczyku projekt będzie dostępny dla zwiedzających do 9 lipca. Chętni znajdą go przed Centrum Informacji Uzdrowiskowo-Turystycznej w Polańczyku, na ul. Zdrojowej 1b.

Iskry Niepodległej - niezwykłe widowisko o Polakach w tirze naszpikowanym technologią

Przystanki Iskier Niepodległości

Kolejnymi przystankami będą miasta i miejscowości w każdym regionie naszego województwa. Oto ich lista:

  • Lubaczów, Rynek 10-12.07
  • Przeworsk, Centrum Integracji Społecznej w Chałupkach 13-14.07
  • Rzeszów, Miasteczko Akademickie PRz 15-17.07
  • Sanok 3-5.08
  • Ustrzyki Dolne 6-8.08
  • Kolbuszowa 9-10.08

Zwiedzanie mobilnej naczepy

Prezentacja dotycząca polskiej historii mieści się w nowoczesnej naczepie, która przemierza kraj. Mobilny spektakl to nowoczesne technologie, które zarówno dla najmłodszych i starszych przedstawiają historię w atrakcyjny, interesujący i przystępny sposób. Narratorem prowadzącym odbiorców przez opowieść o polskich dokonaniach jest cyfrowy byt, a część grafik zostało stworzonych z pomocą sztucznej inteligencji.

Do ekspozycyjnej naczepy będzie można wchodzić za darmo. Będzie to możliwe po pozwoleniu wydanym przez animatora, obsługę lub inną osobę wyznaczoną przez Biuro „Niepodległa”.

ZOBACZ: Święto Fajki w Przemyślu. Frekwencja, jak zwykle dopisała