Kolegium Nauk Humanistycznych to dla kandydatów na studia maksimum możliwości odkrywania i pielęgnowania swoich pasji i zainteresowań. W siedmiu Instytutach Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (Kolegium Nauk Humanistycznych - Uniwersytet Rzeszowski (ur.edu.pl): Archeologii, Filozofii, Historii, Muzyki, Neofilologii, Polonistyki i Dziennikarstwa oraz Sztuk Pięknych kształcą się zarówno studenci uzdolnieni muzycznie, artystycznie i lingwistycznie, a także osoby rozkochane w literaturze, języku, filozofii, historii czy kulturze; zarówno ci, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę i pasję, jaki i młodzi ludzie poszukujący praktycznych umiejętności z zakresu specjalistycznej turystyki historycznej i kulturowej, reklamy, komunikacji językowej, lingwistyki stosowanej, muzeologii czy komunikacji międzykulturowej.
Na przyszłych studentów czekają dopasowane do potrzeb współczesnego rynku pracy programy studiów zawierające sporo zajęć praktycznych. Zajęcia są prowadzone przez osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym, w nowoczesnych, dobrze wyposażonych salach i pracowniach specjalistycznych (np. nowoczesne studia radiowe i telewizyjne, pracownie artystyczne, laboratoria językowe), w których pod okiem wykładowców rozwijane są pasje i talenty naszych studentów. Ważnym elementem procesu dydaktycznego są praktyki zawodowe przygotowujące studentów do podjęcia pracy, realizowane w wiodących firmach i instytucjach Podkarpacia. Studenci mają też możliwość doskonalić swoje umiejętności w ramach licznych studenckich kół naukowych (Działalność studencka – Uniwersytet Rzeszowski (ur.edu.pl))
Absolwenci mogą podejmować szereg potrzebnych i atrakcyjnych na rynku pracy zawodów. Możemy kształcić się między innymi na nauczycieli przedmiotów: historia, język polski, język angielski, język niemiecki, muzyka; tłumaczy – w zakresie języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, oraz – na niedawno uruchomionym kierunku lingwistyce stosowanej – tłumaczy dwóch języków obcych, co jest szczególnie przydatne w biznesie, mediach, bankowości i w wielu innych sektorach gospodarki; animatorów kultury, pracowników administracji z biegłą znajomością języka angielskiego i z dużymi kompetencjami w zakresie zarówno wiedzy o kulturze, jak i umiejętności redaktorsko-retorycznych (kierunki: polonistyka stosowana, kulturoznawstwo), dziennikarzy posiadających rozległą wiedzę humanistyczną i umiejętności praktyczne przydatne w mediach, edytorów tekstów (filologia polska); muzealników i archiwistów (historia, muzeologia, archeologia) oraz artystów – studenci mogą rozwijać zainteresowania artystyczne, szkolić swój warsztat na kierunkach związanych z muzyką (instrumentalistyka, jazz i muzyka rozrywkowa) i sztukami plastycznymi (grafika, sztuki wizualne).
Zapraszamy chętnych na studia licencjackie i magisterskie na następujące kierunki studiów:
- archeologia (I i II stopień),
- dziennikarstwo i komunikacja społeczna (I i II stopień) – specjalności: media i broker informacji oraz reklama, concierge, public relations.
- edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (I i II stopień) – specjalność nauczycielska
- filologia angielska (II stopień studia stacjonarne i niestacjonarne) – specjalności: nauczycielska i translatotyczna
- filologia germańska (I i II stopień) – od podstaw i dla zaawansowanych; specjalności: nauczycielska i translatotyczna
- filologia polska (I i II stopień) - specjalności: nauczycielska i edytorska
- filologia rosyjska (I i II stopień) – specjalności: translatoryczna i język specjalistyczny
- filozofia (I i II stopień) – specjalności: filozofia teoretyczna i kognitywistyka
- grafika (studia jednolite magisterskie),
- historia (I i II stopień) – specjalności: nauczycielska i archiwistyka
- instrumentalistyka (I stopień),
- jazz i muzyka rozrywkowa (I i II stopień),
- komunikacja międzykulturowa (I i II stopień),
- kulturoznawstwo (I i II stopień),
- lingwistyka stosowania (II stopień),
- muzeologia (I i II stopień),
- polonistyka stosowana (I stopień) – z rozszerzonym lektoratem z języka angielskiego
- sztuki wizualne (I i II stopień),
- turystyka historyczna i kulturowa (I i II stopień).
Tutaj wszyscy chętni znajdą więcej informacji o kierunkach: Kierunki studiów – Uniwersytet Rzeszowski (ur.edu.pl)
II tura rekrutacji
23 sierpnia - 16 września 2021 r.
KONTAKT: Dział Rekrutacji i Karier Studenckich
tel.: +48 17 872 11 82, + 48 17 872 14 00
Sprawdź szczegóły na: ur.edu.pl/kandydat
Artykuł sponsorowany