RZ czy Ż? Jak zapiszesz te słowa?

i

Autor: Fot. Pixabay.com

QUIZ

RZ czy Ż? Jak zapiszesz te słowa?

2024-05-24 14:15

Rz czy ż? Często zadajemy sobie to pytanie. Perfekcyjna znajomość ortografii to rzadkość, a wpadki zdarzają się najlepszym. Zobacz, jak ty poradzisz sobie z trudnymi słowami, które mają w sobie litery "rz" lub "ż". Z pewnością każdy, kto sięgnie po ten quiz będzie miał dylemat i to nie jeden, nie dwa!

Quiz ortograficzny: rz czy ż?

Mało kto perfekcyjnie zna polską ortografię i interpunkcję. Tak szeroka wiedza, niesie ze sobą dużo pozytywów, ale nie skłamiemy, pisząc że każdy popełnia błędy. Wpadki zdarzają się każdemu! Ortografia to niekiedy wiedza tajemna, bo wyjątki, odmiany, deklinacja itp. sprawiają nieraz wiele problemów. Podobnie jest z wyrazami, które mają w sobie litery „rz” i „ż”. W przypadku tych dwóch liter, można mówić o skrajnych trudnościach, bo kto pamięta o takich zasadach, jak spółgłoski, przy których piszemy „rz”, albo formy pokrewne, albo jakie spółgłoski wymieniają się przy „ż”. Brzmi ciężko? Nic dziwnego.

Quiz: rz czy ż? Jak napiszesz to słowo?

Wiedzę na temat ortografii i znajomość zasad pisowni „rz” i „ż” najlepiej sprawdzić na konkretnych przykładach. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy nie potrzebujesz powtórki z ortografii.

RZ czy Ż? Jak napiszesz to słowo?

Pytanie 1 z 35
Jak zapiszesz to słowo?

ZOBACZ: Najlepsze technika w Rzeszowie 2024. Jaką szkołę wybrać przy rekrutacji?

Listen on Spreaker.