Akademia Pana Kleksa

i

Autor: Grzegorz12334/fandom.com/pl/wiki

QUIZ

Quiz o Akademii Pana Kleksa. Pamiętasz tę niesamowitą historię?

2024-06-28 14:12

Quiz o Akademii Pana Kleksa, o kultowej polsko-radzieckiej produkcji z kategorii muzycznych film fantasy. Fabuła zarówno serialu i filmów była rozbudowa na różne wątki, dzięki czemu mogliśmy poznać historię różnych bohaterów. Akademia Pana Kleksa to magiczne wspomnienie dzieciństwa, pamiętacie coś z tych produkcji?

Akademia Pana Kleksa zarówno serial jak i filmy są ekranizacją baśni Jana Brzechwy. W magicznym świecie magii i stworów, opowiedziana jest historia niezwykłej szkoły i jeszcze bardziej niezwykłego profesora, który prowadzi akademię. To produkcje o rozbudowanej fabule, dzięki czemu poznajemy historię wielu bohaterów. Nie tylko samego dyrektora Pana Kleksa czy głównego bohatera Adasia Niezgódki.

CZYTAJ TAKŻE: QUIZ. Bajki z dzieciństwa i ich bohaterowie. Ciekawe, czy pamiętasz te postacie

Quiz o Akademii Pana Kleksa

Książka, potem film i serial cieszyły się ogromną popularnością. Historia wypełniona magią i muzyką szybko stała się jednym z czołowych filmów. Już niedługo będzie można przypomnieć sobie tę opowieść, bo w styczniu w polskich kinach pojawi się nowa adaptacja Akademii Pana Kleksa. Tymczasem my pytamy o to, czy pamiętacie historię opowiedzianą wiele lat temu? Sprawdźcie się w quizie o Akademii Pana Kleksa:

Quiz. Akademia Pana Kleksa

Pytanie 1 z 10
Jak miał na imię Pan Kleks?
Listen on Spreaker.