Opole Festiwal

i

Autor: Rutowska Grażyna/Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org

Quiz

QUIZ. Przy tych piosenkach szalały tłumy. To one rozpalały parkiety w PRL-u

2024-04-26 13:45

Postanowiliśmy sprawdzić waszą wiedzę! Tym razem na tapet wzięliśmy najbardziej znane kawałki z PRL-u. Wiele z nich posiada teksty o podwójnym znaczeniu. W niektórych ukrywają się słowa, które zdążyły wyjść nieco z użytku. Sprawdźmy, czy wiecie, o czym śpiewacie, nucąc te piosenki!

Quiz z tekstów piosenek z PRL

Te piosenki zna ją wszyscy, ale nie każdy rozumie ich tekst. Między słowami i nich samych ukrywa się czasem inne znaczenie. Nie wszyscy z wprawą od razu je wyłapują – choć starsi będą mieli tu zdecydowanie mniejszy problem, niż osoby młodsze. Postanowiliśmy sprawdzić, jak pójdzie wam odgadywanie znaczeń tekstów najbardziej znanych kawałków z PRL-u.

Każdy z was słyszał te piosenki setki razy, ale czy zastanawialiście się nad ich tekstami? Wiecie, jakiej nocy Beata nie mogła darować „Józkowi”? Albo czym jest łyk tej tajemniczej alpagi, o którym w „Autobiografii” śpiewa Grzegorz Markowski? Mamy nadzieję, że tak! Bo to dopiero początek pytań, z którymi zmierzycie się

Zmierzcie się z naszym quizem i dajcie znać w komentarzach, jak poszło wam odpowiadanie na pytania! Wiemy, że niektóre nie będą łatwe!

Quiz o tekstach piosenek z PRL. Wiesz, co znaczą te słowa?

Pytanie 1 z 8
Alpaga z "Autobiografii" Perfektu to...