PODKARPACKIE: IMGW oraz RCB ostrzegają– we wtorek znów mocniej powieje!

i

Autor: Unsplash.com/ Max Titov

PODKARPACKIE: IMGW oraz RCB ostrzegają– we wtorek znów mocniej powieje!

2020-02-11 10:44

Synoptycy IMGW, podwyższyli w naszym regionie pogodowe ostrzeżenie ze stopnia pierwszego na drugi. To oznacza, że znów możemy, przejściowo do godziny 13, spodziewać się silnych podmuchów wiatru. Ostrzeżenie do mieszkańców Podkarpacia wysłało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Według ostrzeżenia meteorologów, wiatr we wszystkich powiatach w naszym regionie znów może mocniej wiać. Najsilniejszych podmuchów, które mogą osiągać prędkość od 85 do nawet 100 km/h, należy spodziewać się przed wszystkim do godziny 13. Później powinien nieco zelżeć, jednak póki co, wydany alert obowiązuje do godziny 18.


Podniesienie stopnia ostrzeżenia z pierwszego na drugi w praktyce oznacza, że prognozowane zjawisko, czyli w tym przypadku wiatr, może powodować duże straty materialne oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.


Przypomina o tym również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W przesłanym SMS-ie czytamy również, by zabezpieczyć rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie. A jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu.


Strażacy zaś apelują, by nie parkować samochodów pod drzewami albo wielkopowierzchniowymi reklamami. Przypominają również, że silny podmuch wiatru, na otwartej przestrzeni może uderzyć w auto. Tak stało się wczoraj w Moderówce, na krajowej 28-ce, między Jasłem a Krosnem. Mocny wiatr przewrócił naczepę tira do rowu, powodując kilkugodzinne utrudnienia na drodze.

QUIZ: Kultowe smaki PRL – Dania luksusowe. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Eksportową szynkę w puszce „Polish ham”, sprzedawaną średnio raz na rok w peerelowskich delikatesach, nazywano: