Rzeszów

i

Autor: Daniel.zolopa - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org

Wiadomości

Podkarpacki PiS przedstawia program wyborczy. Inwestycje, ochrona zdrowia i budowa społeczeństwa obywatelskiego

2024-03-09 14:46

Podkarpackie struktury Prawa i Sprawiedliwości przedstawiły swój program przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi 2024, które odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Trzema podstawowymi filarami programu PiS w województwie podkarpackim mają być inwestycje, ochrona zdrowia i budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Rzeszów. Podkarpacki PiS przedstawił program wyborczy

Inwestycje, ochrona zdrowia i budowa społeczeństwa obywatelskiego to trzy podstawowe filary programu wyborczego PiS w woj. podkarpackim. Przedstawiono go w sobotę, 9 marca podczas wojewódzkiej konwencji partii. Przewodnicząca podkarpackich struktur PiS poseł Ewa Leniart, rozpoczynając konwencję, zaznaczyła, że program został opracowany i przygotowany na podstawie rozmów z mieszkańcami regionu i stanowi ofertę dla każdego okręgu wyborczego. „Spełniamy oczekiwania naszych współobywateli. Chcemy, aby inwestując w rozwój, poprawić jakość życia mieszkańców we wszystkich jego aspektach” – zapewniała Leniart.

Przedstawiony program opiera się na trzech zasadniczych kwestiach dotyczących inwestycji, ochrony zdrowia i budowy społeczeństwa obywatelskiego. Leniart oceniła, że program PiS dla samorządu województwa podkarpackiego jest ambitny. Podkreśliła, że jednym z zadań jest dążenie do dalszej poprawy infrastruktury transportowej.

Wzmocnimy nasz region gospodarczo poprzez podniesienie potencjału stref ekonomicznych, które dają nam tak potrzebne miejsca pracy. Zainwestujemy w nowoczesną edukację i oświatę, aby młode pokolenie dało radę wyzwaniom przyszłości – wskazywała szefowa podkarpackiego PiS.

Jedynka na liście kandydatów do sejmiku województwa podkarpackiego w okręgu nr 2 (powiaty dębicki, mielecki, ropczycko-sędziszowski, strzyżowski), urzędujący od 2013 r. marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl przypomniał, co udało się zrealizować w regionie, m.in. dzięki intensywnej współpracy między samorządowcami, parlamentarzystami i rządem PiS. Wymienił m.in. powstanie ekspresowej drogi Via Carpatia czy wdrożenie za 9 mld zł Regionalnego Programu Operacyjnego wspieranego środkami unijnymi. Jak mówił, są to „naprawdę dobrze wydane fundusze, które widać w każdym miejscu na Podkarpaciu”.

Podkreślił, że do regionu trafiły również ogromne środki rządowe od premiera Mateusza Morawieckiego. Władysław Ortyl mówił, że przygotowany program i zapewnione fundusze pozwalają na wzięcie „w dalszym ciągu odpowiedzialności za rozwój woj. podkarpackiego”, który jest pozytywnie postrzegany przez mieszkańców regionu.

Pozostańmy województwem konserwatywnym, pozostańmy województwem innowacyjnym, bezpiecznym, pozostańmy województwem, które pozytywnie reaguje na poszanowanie środowiska, przyrody, tego pięknego krajobrazu. Nie bójmy się mówić o tym dziedzictwie, o tych wszystkich czynach naszych ojców i córek, którzy rozsławili nasze województwo – powiedział na zakończenie swojego wystąpienia.

Program wyborczy PiS na Podkarpaciu. Te inwestycje zostaną zrealizowane

W czasie konwencji programowej podkarpackiego PiS głos zabierali wszyscy kandydaci tego ugrupowania do sejmiku województwa podkarpackiego startujący z pierwszych miejsc w poszczególnych okręgach wyborczych oraz kandydat na prezydenta Rzeszowa Waldemar Szumny, którzy przedstawiali największe przedsięwzięcia programowe.

Wymienili m.in. budowę podkarpackiego Centrum Medycyny dziecięcej w Rzeszowie oraz rozwój szpitali w Krośnie, Tarnobrzegu i Przemyślu, program budowy dróg w poszczególnych okręgach wyborczych, budowę i modernizację linii kolejowych. Podkreślali istotną wagę inwestycji i systemowego rozwoju stref gospodarczych, m.in. w okolicach Rzeszowa, Stalowej Woli, Jarosławia i Krosna. Zapewniali, że jeżeli PiS dalej będzie sprawował władzę w regionie, to będzie realizowana rozbudowa intermodalnych terminali kolejowych w Żurawicy i Medyce. Planowany jest też rozwój struktury na potrzeby turystyki w Bieszczadach, Beskidach i na Roztoczu.

Kandydaci do sejmiku zapewniali również duże wsparcie dla kultury, w tym na rozbudowę teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i muzeów, m.in. w Przemyślu, Krośnie, Sanoku Kolbuszowej i Julinie. Podkreślali konieczność inwestowana w czyste powietrze w najbardziej zanieczyszczonych miejscowościach, na którego realizację zostanie zaangażowanych 110 mln zł. Jednym z jego elementów jest zapewnienie pomocy mieszkańcom przy pozyskiwaniu wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację.

Na Podkarpaciu jest najwyższe bezrobocie w Polsce. W tych powiatach jest najgorzej

Super Ring 08.03.02024