Traktor przygniótł mężczyznę. To kolejny taki wypadek w regionie

i

Autor: pixabay

PODKARPACIE. Traktor przygniótł mężczyznę. To kolejny taki wypadek w regionie

2021-09-16 15:34

Strażacy, a także policjanci apelują do rolników – uważajcie na siebie w czasie prac polowych. Na Podkarpaciu doszło do kolejnego wypadku z traktorem w tym miesiącu. Tym razem w Podborzu pod Mielcem. W pewnym momencie traktor przewrócił się i i przygniótł mężczyznę.

Wczoraj około godziny 19.47 wpłynęło zgłoszenie o wypadku, w którym mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Na miejsce udały się służby ratunkowe. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce mieli za zadanie uwolnić przygniecionego mężczyznę. - Działania strażaków polegały na podniesieniu ciągnika przy użyciu poduszek pneumatycznych i wydobyciu osoby poszkodowanej - mówi Bartłomiej Bieniek, rzecznik mieleckich strażaków. Mężczyzna trafił do szpitala. 

CZYTAJ TAKŻE: Tarnobrzeg: Groził, nękał i awanturował się na stacji paliw. Usłyszał już 7 zarzutów

To kolejny podobny wypadek

Do podobnego wypadku, w miniony weekend doszło w w Dylągówce pod Rzeszowem. Tam ciągnik rolniczy przygniótł 29-latka. Ale życia mężczyzny nie udało się uratować. Policja apeluje do rolników o zachowanie bezpieczeństwa podczas prac polowych.

- W związku z trwającym sezonem prac polowych, a także podczas pracy w lesie, policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsadek. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób.   Niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne - apelują.

Piana w rzeszowskiej fontannie