Rzeszowska ulica 3-go Maja jest najstarszym traktem miejskim - powstała po nadaniu praw miejskich, czyli w 1354 roku. Zwana była najpierw ulicą Zamkową, później Pijarską, a następnie Pańską, w gwarze jednak utarła się jako Paniaga. Ta od 2003 roku obchodzi swoje święto, które w mieście fetowane jest licznymi atrakcjami dla mieszkańców. Co roku - w innym stylu. W tym roku, Rzeszów postawi na kulturę amerykańską.
CZYTAJ TAKŻE: Przybywa ukraińskich dzieci w rzeszowskich przedszkolach i szkołach
Paniaga 2022. Święto w amerykańskim stylu!
Podczas Święta Paniagi 2022 nie zabraknie amerykańskiego jedzenia, plastycznych warsztatów dla dzieci związanych z kulturą Indian, amerykańskich motocykli, czy wreszcie kojarzącej się z Ameryką muzyki. (...) Już teraz natomiast wiadomo, kto będzie gwiazdą wieczoru. Mowa o projekcie HOMMAGE a ’ BLUES BROTHERS, który zobaczymy i usłyszymy w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej na scenie na rzeszowskim Rynku. W programie znajdą się utwory z kultowego filmu „Blues Brothers” w aranżacji Wiesława Świderskiego - mówi Marcin Dziedzic z Estrady Rzeszowskiej.
Nie zabraknie więc m.in. takich piosenek, jak: „Everybody Needs Somebody to Love”, „Jailhouse Rock” czy „Gimme Some Lovin”. Te, w czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach wykona trio w składzie: Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak.