Odpoczynek w duchu slowtravel Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, która udostępniła właśnie multimedialny przewodnik po rzece San. Wszystkie trasy dostępne pod adresem www.slowrivers.pl zostały dokładnie opisane. Poza szczegółami dotyczącymi szlaków wodnych, znaleźć można także m.in. informacje na temat miejsc wodowania kajaków, odpoczynku czy noclegu. Nie zapomniano także o pobliskich atrakcjach turystycznych. Aktualnie, na stronie, dostępne są trzy propozycje wypraw- o różnej długości i w różnych częściach naszego województwa.
CZYTAJ TAKŻE: Dzień Dziecka z Masą Krytyczną. Rowerzyści pojadą z dziećmi! [WIDEO]
Trzy propozycje tras na spływ po rzece San
Trasą Sanok-Tyrawa Solna, rozpoczynającą się spod Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, można płynąć bez pośpiechu wypatrując na niebie myszołowa, wsłuchując się w śpiew bogatki oraz stukot dzięcioła. Trasa Dynów-Słonne-Krasiczyn to z kolei wolny od zgiełku obszar, gdzie spotkać można chronione gatunki zwierząt, jak bocian czarny, czapla biała czy wydra. Zwieńczeniem spływu będzie Krasiczyn z zachwycającym zamkiem posiadającym cztery, różniące się od siebie wieże. Północny odcinek zaś Krzeszów-Nisko, to wyprawa śladem flisaków, którzy niegdyś spławiali tędy drewno na północ aż do Gdańska- informuje Izabela Dziubek z rzeszowskiego PROT-u.
Każdą z tras można ze strony pobrać i wydrukować, gotowe foldery dostępne są również w siedzibie Podkaprackiej Regionalnej Informacji Turystycznej w Rzeszowie na ul. Matejki.
CZYTAJ TAKŻE: Imprezy w Rzeszowie i okolicy. Co robić w weekend 21-23 maja?
Nie tylko sam spływ
Na stronie znaleźć można także informacje na temat przyrody błękitnej rzeki, zasad bezpieczeństwa na wodzie oraz inspiracje do aktywnego wypoczynku w duchu slowtravel. Posłuchać można także nagrań nadsańskich ptaków.
Artykuły zamieszczone w internetowym przewodniku dostarczają wiedzy o spotykanych w Dolinie Sanu gatunkach, jak: żubr, pająk tygrzyk paskowany czy owadożerna rosiczka. Nie zabrakło w nim także informacji o tym, co zabrać ze sobą, aby lepiej poznać dziki świat nadsańskiej przyrody. Wszystkie te treści to obowiązkowa lektura przed ruszeniem na wodny szlak- dodaje Dziubek.
Polecany artykuł: