Nowy-stary trener w Apklan Resovii. Mirosław Hajdo szkoleniowcem „Pasiaków”

i

Autor: fot. Apklan Resovia Rzeszów

Nowy-stary trener w Apklan Resovii. Mirosław Hajdo szkoleniowcem „Pasiaków”

2022-09-06 17:44

Włodarze pierwszoligowej Apklan Resovii Rzeszów nie kazali długo czekać z oficjalną informacją o nowym szkoleniowcu pierwszego zespołu. Niecałe dwie godziny po tym, jak klub ogłosił, że Tomasz Grzegorczyk przestał pełnić funkcję trenera zespołu, Resovia poinformowała, że pierwszą drużynę poprowadzi Mirosław Hajdo.

Nowym trenerem czerwonej latarni Fortuna 1. Ligi został Mirosław Hajdo. 52-letni szkoleniowiec w swojej dotychczasowej karierze prowadził m.in. Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, Motor Lublin, Sandecję Nowy Sącz, Garbarnię Kraków oraz ekstraklasową Cracovię z którą rzeszowianie zmierzą się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Ostatnią pracą nowego trenera „Pasiaków” było stanowisko szefa szkolenia w Akademii Cracovii.

Nowy-stary trener

Hajdo już wcześniej prowadził Resovię. Było to w sezonie 2009/2010, kiedy rzeszowianie byli beniaminkiem drugiej ligi.Obejmuję funkcję trenera w trudnym momencie dla drużyny oraz klubu. Nie zgadzam się z tym, że potencjał zespołu jest adekwatny do miejsca zajmowanego w tabeli. Uważam, że każdego z tych zawodników stać na zdecydowanie więcej. Dlatego też z wiarą w zespół i jego możliwości przystępujemy do realizacji zakładanego celu, którym jest marsz w górę ligowej tabeli – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Mirosław Hajdo.

Debiut nowego trenera już w najbliższy poniedziałek, kiedy to Resovia zmierzy się na wyjeździe z wyżej notowanym Chrobrym Głogów.