Nauka w trybie hybrydowym na stałe? W Rzeszowie studenci będą tak studiować

i

Autor: materiały prasowe WSIZ

Nauka w trybie hybrydowym na stałe? W Rzeszowie będą tak studiować

2022-07-12 10:51

Nie przez covid-19, ale za sprawą wygody. Zajęcia odbywające się hybrydowo niedługo zapewne staną się w Polsce powszechnością. W Rzeszowie rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania taki system wprowadza już w nadchodzącym roku akademickim.

W semestrze zimowym w roku akademickiego 2022/2023 studenci WSIiZ będą uczyć się hybrydowo. Zdalnie prowadzone będą wykłady oraz konserwatoria, realizowane w większych grupach. Na pozostałe zajęcia studenci będą musieli stawić się w budynku uczelni. Stacjonarnie będą też zdawać egzaminy i uzyskiwać zaliczenia z przedmiotów. 

Nauka hybrydowa na WSIiZ. Wygodne i bardzo dobrze oceniane

Pandemia covid-19 zmusiła uczelnie i przedsiębiorstwa do przeorganizowania pracy organizacji.

- Pandemia przyśpieszyła wprowadzanie i upowszechnianie wielu rozwiązań, które wcześniej wydawały się bardzo odległe, m.in. realizację kształcenia czy obowiązków zawodowych w trybie zdalnym. Trudno przewidzieć, w jakim kierunku potoczy się epidemia COVID-19 w Polsce i na świecie, ale już widać, że rozwiązania związane z kształceniem czy pracą zdalną są bardzo wygodne, dobrze oceniane i wchodzą na stałe do naszego życia – argumentuje swoją decyzję dr hab. Andrzej Rozmus, rektor WSIiZ. 

Nauka hybrydowa skonsultowana ze studentami

Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa WSIZ zapewnia, że decyzja rektora zapadła po konsultacjach i rekomendacjach studentów. Kilka kierunków nie może jednak być prowadzonych zdalnie, co wynika z uwarunkowań logistycznych bądź programowych. Chodzi tu o studentów, którzy podjęli się nauki w języku angielskim oraz kierunków pielęgniarstwa i fizjoterapii. Ze względu na odrębne przepisy ograniczające zakres kształcenia zdalnego tylko wybrane wykłady będą realizowane zdalnie.

Art In Culture w Rzeszowie

Zajęcia będą też nagrywane

Uczelnia zapewnia, że zajęcia online będą odbywały się w czasie rzeczywistym (w trybie synchronicznym zapewniającym bezpośredni kontakt studentów z wykładowcą). Studenci, którzy nie wstaną na wykład, albo wypadnie im niespodziewana wizyta u dentysty, będą mogli nagrane zajęcia obejrzeć po zalogowaniu się do uczelnianej platformy.

- Rozwiązanie to jest ogromnie doceniane przez studentów, bo umożliwia skorzystanie z zajęć mimo ewentualnej nieobecności oraz lepsze przygotowanie się do egzaminów i zaliczeń – przekonuje rzeczniczka prasowa WSIiZ.