Wielkanoc

Największy Jarmark Wielkanocny na Podkarpaciu. Palmy, pisanki i mnóstwo wielkanocnych produktów

2025-04-06 15:09

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Rzeszowa mogą wybrać się na największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na placu przy fontannie multimedialnej swoje wyroby, rękodzieła, wielkanocne stroiki, pisanki, palmy i wiele innych prezentują lokalni przedsiębiorcy. To idealne miejsce na zrobienie przedświątecznych zakupów. Zobacz, co można kupić na Jarmarku Wielkanocnym w Rzeszowie.

Podkarpacki Jarmark Wielkanocny w Rzeszowie

W Rzeszowie trwa największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie odbywa się w godzinach 12:00–18:00 przy Fontannie Multimedialnej. Tłumy mieszkańców korzystają z licznych atrakcji. Scenę wypełniają występy artystyczne, koncerty i pokazy. Dzieci tworzą pisanki, palmy i uczestniczą w kreatywnych warsztatach. Na miejscu odbywają się również pokazy kulinarne, wikliniarskie i baristyczne, a Koła Gospodyń Wiejskich prezentują tradycyjne potrawy. Jarmark zakończy koncert Roberta Kasprzyckiego o 17:15.

ZOBACZ: Co można kupić na Jarmarku Wielkanocnym w Rzeszowie?

Jarmarki Wielkanocne na Podkarpaciu

W weekend 5–6 kwietnia na Podkarpaciu odbywa się wiele jarmarków wielkanocnych. Lokalne domy kultury, urzędy i stowarzyszenia organizują barwne wydarzenia, podczas których można poczuć klimat nadchodzącej Wielkanocy.

To doskonała okazja, by kupić wyjątkowe dekoracje, ręcznie robione pisanki, palmy, stroiki, a także regionalne produkty. W jarmarkach biorą udział artyści, rękodzielnicy, Koła Gospodyń Wiejskich i lokalni producenci, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy Wielkanoc 2025? 

Wielkanoc w 2025 roku wypada 20 kwietnia. Tradycyjnie święta rozpoczynają się od Wielkiej Niedzieli, a poniedziałek wielkanocny, zwany też Lanym Poniedziałkiem, przypada 21 kwietnia. To czas rodzinnych spotkań, śniadań wielkanocnych, dzielenia się jajkiem oraz pielęgnowania świątecznych tradycji. Warto wcześniej zaplanować przygotowania i skorzystać z jarmarków wielkanocnych organizowanych w całym kraju.

Tak wyglądał Poznań w czasach PRL-u. Kultowe miejsca do dziś są wspominane z nostalgią