Najsmutniejsza piosenka na świecie

i

Autor: pexels.com Naukowcy wskazali najsmutniejszą piosenkę wszech czasów. Z pewnością popłyną ci łzy

Ciekawostki

Naukowcy wskazali najsmutniejszą piosenkę wszech czasów. Z pewnością popłyną wam łzy

2023-11-15 9:50

Każdy z nas z pewnością ma swój ulubiony gatunek muzyczny. Trudno nie zgodzić się jednak z opinią, że muzyka jakiej w danym momencie słuchamy, zależy od naszego nastroju. Wyniki badań jasno wskazały, który utwór jest prawdziwym wyciskaczem łez. Ta piosenka została uznana za najsmutniejszą na świecie. Z pewnością ją słyszeliście.

Spis treści

  1. Jaka jest najsmutniejsza piosenka na świecie?
  2. Ankietowani wskazali ten utwór

Jaka jest najsmutniejsza piosenka na świecie?

Niewątpliwie muzyka stanowi ważny element życia każdego z nas. Kiedy trzeba potrafi uspokoić, czasami pobudza nas do działania, a podczas wielu życiowych sytuacji powoduje, że trudno nam powstrzymać łzy. Niektóre utwory wzbudzają w nas ogromne emocje, przywołują wspomnienia i konkretne sytuacje z przeszłości.

Zastanawialiście się kiedyś, jaki jest najsmutniejszy utwór wszech czasów? Zapewne macie swoje ulubione nostalgiczne piosenki, do których często wracacie. Eksperci postanowili zbadać opinie wśród różnych grup społecznych. Respondenci musieli wskazać utwór, który według nich wywołuje największy smutek. Za badanie odpowiedzialna była firma Earex wraz z profesorem muzyki z University of Huddersfiel Rupertem Tullem. Która piosenka okazała się bezapelacyjnym numerem jeden?

Ankietowani wskazali ten utwór

Najwięcej osób wskazało na utwór "Everybody Hurts" grupy R.E.M. Uczestników ankiety było dwa tysiące. Dlaczego najwięcej osób wybrało właśnie tę piosenkę? Jak twierdzili, to właśnie przy niej na ich oczach najczęściej pojawiają się łzy. W czołówce znalazły się również dwa światowe hity, które także bez wątpienia mają nostalgiczny charakter. To "Nothing Compares 2 U" Sinead O’Connor oraz "Tears in Heaven" Erica Claptona. Na kolejnych miejscach znalazły się utwory "I Will Always Love You" Whitney Houston oraz "Yesterday" The Beatles.

Przeprowadzone badania wykazują, że 48 procent respondentów odczuwa wpływ słuchanej muzyki na własny nastrój. 36 procent badanych osób po smutne utwory sięga w trudnych życiowych momentach. 24 procent ankietowanych tego typu muzyki słucha po rozstaniu z partnerem. Aż 50 procent osób wskazało natomiast, że melancholijne piosenki są dla nich nie tylko wyciskaczami łez, ale potrafią także poprawić humor. Często powtarzanymi utworami były „Someone Like You" Adele, „My Heart Will Go On" Celine Dion czy „All By Myself" Erica Carmena.

ZOBACZ: GDZIE JESIENIĄ POLECIMY Z LOTNISKA W JASIONCE?

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne