Tłusty Czwartek

Kolejki w rzeszowskich pączkarniach. Mieszkańcy tłumnie ruszyli po pączki

2024-02-08 11:37

Dziś Tłusty Czwartek, a więc dzień, w którym nie musimy liczyć kalorii i przejmować się, że zjedliśmy za dużo. Tak, raz w roku można sobie na to pozwolić. Mieszkańcy Rzeszowa ustawiają się w kolejkach do cukierni, aby jak najszybciej dostać smaczne pączki.

Tłusty czwartek 2024. Mieszkańcy Rzeszowa ruszyli do pączkarni

Mieszkańcy Rzeszowa nie zamierzają walczyć z tradycją. W Tłusty Czwartek tłumnie wyruszyli do lokalnych cukierni, aby zaopatrzyć się w pączki. Jedni kupowali po jednym, inni po pięć, a zdarzali się nawet tacy, którzy kupowali dziesięć pączków tylko dla siebie. Jakie pączki cieszyły się największą popularnością? W Rzeszowie króluje tradycja i większość osób zdecydowała się na pączki z nadzieniem różanym. Niektórzy jednak postanowili spróbować czegoś nieco bardziej wyszukanego. W cukierniach można było dostać pączki z adwokatem, rabarbarem i truskawką, żurawiną i granatem, a także z jabłkiem. Nie mamy jednak wątpliwości, że zarówno zwolennicy tradycji, jak również osoby podążające za zmianami godnie świętują dzisiejszy dzień.

Tłusty Czwartek 2024. Ceny pączków w rzeszowskich pączkarniach

Ile w tym roku musimy zapłacić za pączki? Odwiedziliśmy miejsca słodkich wypieków w Rzeszowie i sprawdziliśmy, ile zapłacimy za pączka w 2024 roku. Wnioski? Ceny zaczynają się od 6,5 zł ale za niektóre wypieki zapłacimy nawet ponad 10 zł. Zależy czy decydujemy się na tradycyjne pączki, czy może na te bardziej wymyślne. W menu rzeszowskich pączkarni znajdziemy takie propozycje, jak pączek z limonką, ananasem, morelą czy mango. Wybór jest naprawdę duży, każdy znajdzie zatem coś dla siebie. Zarówno ci, którzy do kwestii pączków podchodzą zgodnie z tradycją, jak również ci chcący spróbować czegoś nowego.

Zobaczcie, jak mieszkańcy Rzeszowa ustawili się w kolejkach po pączki.

Rzeszowianie ruszyli po pączki. Kolejki w rzeszowskich pączkarniach